Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Leniwe pierogi z białego sera

Inna nazwa to kluski leniwe. Przyrządza się je z ciasta z dodatkiem białego sera i cukru waniliowego. Leniwe podaje się najczęściej z cukrem, masłem lub bułka tartą.

Leniwe pierogi z białego sera i ziemniaków

Inna nazwa to kluski leniwe. Przyrządza się je z ciasta z dodatkiem białego sera i gotowanych ziemniaków. Leniwe z ziemniakami podaje się najczęściej ze skwarkami lub masłem i bułka tartą.

Len mielony

Nasiona lnu w postaci mielonej. Bogate źródło błonnika oraz kwasów omega 3. Napary z mielonych nasion lnu poprawiają perystaltykę jelit i wspomagają układ trawienny. Len mielony można również stosować zamiast tradycyjnych panierek z bułki tartej np. do kotletów mielonych lub zamiast mąki do zagęszczania niektórych zup i sosów.

Len w nasionach

Nasiona lnu bogate źródło błonnika oraz kwasów omega 3. Napary z nasion lnu poprawiają perystaltykę jelit i wspomagają układ trawienny. Zalane wrzątkiem nasiona lnu wytwarzają gęstą zawiesinę o właściwościach dobroczynnych dla przewodu pokarmowego i jelit.

Leptyna

Związek chemiczny odpowiedzialny za odczuwanie sytości. Jest produkowany w tkance tłuszczowej (podskórnej), pobudza układ sympatyczny.

1 2 3 4