Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Baby blues

Jego bezpośrednią przyczyną jest stres, zmęczenie i adrenalina związana z porodem. Kobieta się zmienia, zmienia się jej ciało, rola. Dodatkowo pełna jest różnych emocji, spowodowanych hormonami oraz zmęczeniem. Po porodzie jest wykończona samym wydarzeniem, ciągłą opieką nad dzieckiem oraz zestresowana, czy da sobie radę. Niestety, nie ma możliwości odpocząć. Wówczas może pojawić się huśtawka emocjonalna, płaczliwość, niepewność, czy dam sobie radę jako matka.

Bakłażan

Warzywo bardzo dobre do duszenia w sosach i smażenia, grillowania i faszerowania. Łatwo przyjmuje zapach i smak innych składników dla tego nadaje się jako uniwersalny dodatek do potraw.

Baleron

Wędlina wytwarzana z peklowanego schabu karkowego przez wędzenie lub gotowanie. Najczęściej spożywana na zimno jako dodatek do kanapek lub przystawka.

Banan

Owoc o delikatnym, kremowym, mączystym miąższu, przeznaczony do spożywania na surowo jak i w postaci przetworzonej. Zawiera spore ilości cukrów, niewielkie ilości potasu oraz błonnik. Banan jest również źródłem magnezu, który korzystnie wpływa na budowę kości i mięśni oraz pracę mózgu.

Banany suszone

Owoc poddany procesowi suszenia w specjalnie przeznaczonych do tego celu suszarniach. Suszenie pozwala na długi okres przechowywania owoców. Banany suszone są najczęściej w postaci plasterków i stosowane do wypieków, deserów a także jako dodatek do musli.

1 2 ... 13