Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Edamame

Świeża fasolka sojowa, zupełnie jak znana nam fasolka szparagowa. Wygląda nawet nieco podobnie. Fasolka edamame jest najczęściej przetwarzana przy wyrobie mleka sojowego, tofu, sosu sojowego oraz stanowi popularną przekąskę. Nadaje się również do zup, ryżu i sałatek.

Efekt "jojo"

Częste różnice w masie ciała, wahania wynikające ze źle dobranej diety lub schorzeń. Jednym z powodów może być również zbyt krótki czas lub zbyt intensywne wdrażanie rygorystycznej diety.

Ekstrakt z wanilii

Waniliowy ekstrakt wysokiej jakości zapewnia potrawom intensywny, niepowtarzalny smak. Jest dodawany do ciast, lodów kremów oraz innych deserów.

Emocje

Reakcja na to, co myślimy w danej sytuacji, determinują nasze działanie, powodują, że podejmujemy decyzje, ale mogą być również przyczyną złego samopoczucia fizycznego.

Emocjonalne jedzenie

sytuacja w której łączą się silne emocje z jedzeniem, niezdolność do efektywnego okazywania uczuć przekształca się w objadanie się. Jest to problem, którego często doświadczają osoby uzależnione od jedzenia.

1 2