Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Obwód stacyjny

Wykonywanie kilku ćwiczeń po sobie, w ścisłej kolejności, z zaplanowanym ciężarem. Przerwa na odpoczynek następuje dopiero po skończeniu całego obwodu. Po ustalonym czasie odpoczynku (kilka minut , rozpoczynamy kolejny obwód.

Ocet balsamiczny

Ocet wytwarzany z octu winnego z dodatkiem moszczu winogronowego. Uniwersalny dodatek do dań mięsnych, sosów czy marynat.

Ocet winny

Produkt uzyskiwany z określonych rodzajów wina w procesach fermentacji octowej. W kuchni stosowane są dwa rodzaje octu winnego biały, najczęściej używany do mięs i marynat, oraz czerwony dodawany do sałatek i warzyw.

Ocet winny z białego wina

Produkt uzyskiwany z określonych rodzajów wina w procesach fermentacji octowej. Ocet z białego wina jest używany do przyrządzania marynat, sałatek i potraw z warzyw.

Odpoczynek

podstawowa forma spędzania czasu wolnego. Każdy człowiek bez względu na wiek czy wykonywane prace i obowiązki potrzebuje wypocząć zarówno fizycznie jak i psychicznie. Inaczej możemy powiedzieć , że służy on bezpośrednio odnowie biologicznej i psychicznej organizmu.

1 2 ... 9