O serwisie PotrafiszSchudnac.pl


Serwis PotrafiszSchudnac.pl powstał po to, by pomagać Polakom zdrowo chudnąć. My nie proponujemy diety, tylko zdrowe nawyki żywieniowe, które spowodują, że odchudzanie nie będzie karą i przykrym obowiązkiem, a stanie się przyjemnością i stylem życia.

Według badań już ponad połowa mieszkańców naszego kraju cierpi na nadwagę lub otyłość - i to zjawisko nabiera na sile. Coraz częściej widzimy na ulicy nawet małe dzieci z widoczną nadwyżką kilogramów. To oczywiście wina złej i nieregularnej diety, ale również niechęci do aktywności fizycznej (często po prostu braku czasu na nią) lub słabej motywacji do odchudzenia się. Wiemy o tym, sami przecież czasem stosujemy jakieś diety. Jednak aby skutecznie i zdrowo pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba to tego podejść kompleksowo. I my takie zdrowe podejście do odchudzania się proponujemy.

Tworzymy zespół, który przygotowuje serwis PotrafiszSchudnac.pl gwarantując pełny zakres diet, porad i informacji, niezbędnych do skutecznego i zdrowego pozbycia się zbędnych kilogramów oraz dobrego samopoczucia. Mamy u siebie dietetyków, psychologów, trenerów personalnych, kucharzy oraz specjalistów od ładnego wyglądu. Wszystko po to, aby szybko i skutecznie pomagać Ci w odchudzeniu się. Bo przecież Ty również potrafisz schudnąć!

Pierwszym i najważniejszym kryterium, branym pod uwagę podczas tworzenia diety PotrafiszSchudnac.pl, jest jej pozytywny wpływ na zdrowie. Dlatego stworzyliśmy dietę, która dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych do codziennego funkcjonowania człowieka. Proponowane przez nas posiłki są dobrze zbilansowane. Mają odpowiednią proporcję białek, węglowodanów i tłuszczów oraz zawierają odpowiednie ilości witamin. Dzięki temu w czasie chudnięcia, osoba stosująca zalecenia diety otrzymuje zastrzyk energii, poprawia się jej samopoczucie oraz wygląd skóry. Mogą zniknąć również dolegliwości związane z układem trawiennym.

Drugim kryterium jest możliwość utrzymania efektów po skończeniu diety. Oczywiste jest, że utrzymanie nowej wagi lub powrót do poprzedniej jest zależne głównie od osoby, która zdecydowała się schudnąć oraz od tego, jak będzie wyglądało jej odżywianie i aktywność fizyczna po zakończeniu etapu odchudzania. Niemniej dieta może pomóc lub uniemożliwić utrzymanie efektów. Na rynku jest wiele diet niedoborowych, na których szybko się chudnie, ale, niestety, równie szybko przybiera na wadze. Nasza dieta pomaga utrzymać efekty. Dlaczego? – Dlatego że:

- jest dobrze zbilansowana i bogata w witaminy i minerały – mimo, że jemy mniej, jesteśmy dożywieni, a więc zabezpieczeni przed powstaniem niedoborów pokarmowych w organizmie. To chroni przed nieodpartą chęcią jedzenia wszystkiego co wpadnie w ręce, po skończeniu diety.

- zawiera odpowiednie ilości węglowodanów – tłuszcz pali się w ogniu węglowodanów, dlatego na dietach, gdzie nie ma węglowodanów lub jest ich za mało, metabolizm spada, co daje efekt jo-jo. My zadbaliśmy o to, by węglowodanów była odpowiednia ilość. Dzięki temu osoby stosujące naszą dietę, będą miały szansę utrzymać metabolizm na wysokim poziomie oraz będą miały energię.

- zawiera odpowiednie ilości białek – Plagą restrykcyjnych diet jest to, że ,owszem, chudnie się – i to szybko – ale, niestety, nie z tkanki tłuszczowej, a z mięśni. Jeśli schudniemy z mięśni, spadnie nam metabolizm, a więc będziemy spalać mniej kalorii w ciągu dnia i łatwiej będzie ponownie przytyć. Jeśli chcemy uniknąć efektu jo-jo, być szczuplejsi i mieć apetyczne ciało, musimy schudnąć z tkanki tłuszczowej! Nasza dieta na to pozwala, dzięki odpowiedniej zawartości białka. Przeciwdziałamy spadkowi mięśni, przez cały okres trwania diety. Jeśli dołożymy do diety regularną aktywność fizyczną, po zakończeniu diety, mięśnie mogą nam nawet wzrosnąć. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie one są piecem do spalania kalorii. Im mamy silniejsze mięśnie, tym wyższy metabolizm i tym więcej kalorii spalamy w każdej minucie, nawet jeśli siedzimy. I to jest klucz do sukcesu!

Trzecim kryterium, które braliśmy pod uwagę jest smak i łatwość przygotowania proponowanych przez nas posiłków. Aby móc utrzymać nową sylwetkę, trzeba zmienić nawyki na stałe. Dlatego wybraliśmy posiłki, które są smaczne i łatwe w przygotowaniu (takie, jakie sami jemy na co dzień). Przygotowywaliśmy je też tak, by składały się z jak najmniej kalorycznych produktów. Dzięki temu mogliśmy uzyskać maksymalnie duże porcje, by osoba odchudzająca się, miała lekki niedosyt, ale nie głodowała w trakcie diety.

Proponujemy dietę, którą każdy z uczestników "szyje" na własną miarę. Wystarczy zarejestrować się, wypełnić ankietę, w której podajemy niezbędne informacje i dokonać niewielkiej płatności - w ciągu 24 godzin dostarczamy spersonalizowaną, indywidualną dietę, której stosowanie zapewni zdrowe pozbycie się nadwagi oraz uniknięcie efektu jo-jo.
Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że sama, nawet najlepsza dieta, nie wystarczy, jeśli osoba odchudzająca się będzie podjadała czy godzinami wylegiwała bez ruchu przed telewizorem. Nasi eksperci przygotowali mnóstwo bezpłatnych porad z zakresów, które wspierają proces odchudzania się. Proponujemy porady dietetyków, psychologów, trenerów osobistych (wraz z opisami ćwiczeń i filmami wideo), kucharza i stylistki. Dodatkowo użytkownicy naszego serwisu mogą kontaktować się z ekspertami za pomocą poczty wewnętrznej lub czatu.

Ważny jest element motywacji w odchudzaniu - sugerujemy zatem skorzystanie z opcji anioła-stróża i wypełniania dziennika postępów. Możemy również przypominamy również o posiłkach sms-em. Proponujemy również zestaw kalkulatorów i narzędzi diagnostycznych.
Odchudzanie się nie musi być męczące i pełne wyrzeczeń. Oczywiście, są pewne ograniczenia, których nie da się ominąć, jeśli chce się schudnąć skutecznie i trwale. Ale lepsze samopoczucie, pewność siebie i błysk zazdrości w oczach znajomych są warte niewielkiego wysiłku. Dzięki serwisowi PotrafiszSchudnac.pl pozbywanie się zbędnych kilogramów będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.