Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Grupy wsparcia

Grupa w której uczestnicy wzajemnie się wspierają i pomagają sobie w radzeniu z problemem. Członkowie grupy dzielą się swoimi doświadczeniami i emocjami oraz nawiązują więzi z osobami mającymi podobne trudności.

Gruszka

Popularny owoc jedzony na surowo, składnik kompotów i soków. Znajduje zastosowanie w przemyśle cukierniczym jako dodatek do ciast, spotykany jest również jako owoc suszony czy kandyzowany dodawany do deserów. Jest źródłem witamin z grupy B, witaminy A, C i PP oraz mikroelementów jak wapń, potas i magnez.

Gujawa

Owoc tropikalny rosnący na drzewach. Doskonały do jedzenia na surowo ale również jako składnik sałatek i deserów. Gujawa zawiera karotenoidy oraz witaminy A i C.

Gymstick

Jest to drążek z włókna szklanego, którego długość wynosi 130 cm. Na obu końcach drążka przymocowane są dwie gumy, zakończone pętlami (uchwytami). Na drążku znajdują się dwa piankowe uchwyty, które poprawiają komfort ćwiczeń, dzięki czemu kij się nie ślizga oraz nie powoduje odcisków na dłoniach.

1 2 3 4