Encyklopedia


W naszej Encyklopedii znajdziesz wszystkie hasła zwązane z odżywianiem się, prowadzeniem zdrowego stylu życia, ćwiczeniami i motywacją

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż

Asertywność

Asertywność jest umiejętnością wyrażania własnych poglądów, ocen bez przekraczania granic drugiej osoby. Nie możemy mówić o asertywności, jeżeli kogoś obrażamy, czy też przekraczamy czyjeś granice. Asertywność oznacza takie wyrażenie siebie, które pozwala nam zachować nasze granice i nie przekroczyć cudzych.

Avocado

Rośnie w klimacie tropikalnym. Kaloryczny, będący dobrym źródłem kwasów nienasyconych oraz miedzi owoc, bogaty w witaminy A, B, C, PP, K i M. Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. Awokado jest stosowany jako składnik maseczek likwidujących nadmierną suchość skóry. W kuchni oryginalny dodatek do sosów, marynat a także farszów do potraw mięsnych.

Awitaminoza

Niedobór danej witaminy lub grupy witamin objawiający się dolegliwościami układu pokarmowego, nerwowego lub krwionośnego. Jedną z najczęstszych przyczyn są złe nawyki żywieniowe lub źle dobrana dieta.

1 2 3 4