Postaw na aeroby

Wielkimi krokami zbliża się lato. Dni są coraz dłuższe, a pogoda coraz lepsza, lecz często nie sprzyja długim spacerom czy biegom na świeżym powietrzu. Gdy na dworze hula wiatr i pada deszcz, postaw na domowe aeroby! Czym możesz zastąpić solidne wybieganie nie wychodząc  z domu? Oto kilka propozycji.

SKAKANKA

Znana od lat, kiedyś podstawowa "zabawka" każdej dziewczynki, stara, poczciwa skakanka. Nie dość, że daje dużo radości, to wspaniale rzeźbi ciało. Wystarczy, że poskaczesz kilka minut, by poczuć naprawdę duże zmęczenie. W końcu to jeden z najlepszych partnerów treningowych dla pięściarzy, więc nie może być nieskuteczna. Skacząc na początku możesz mieć problemy z koordynacją i synchronizacją, lecz spokojnie – po pewnym czasie złapiesz rytm i przestaniesz nadeptywać i zahaczać o skakankę, a skoki będą dłuższe i coraz dynamiczniejsze. Ważne pamiętać, że aby skakać dobrze, wcale nie trzeba frunąć pod sam sufit. Wystarczy, że w odpowiednim momencie lekko poderwiesz się od podłoża. Jeżeli będziesz potrzebować dodatkowych wyzwań, zmieniaj technikę skoków - obunóż, w rytmie na jeden czy na dwa, krzyżakiem, na lewej lub prawej nodze, a może nawet do tyłu. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od twoich chęci. Regularne skakanie poprawia wygląd łydek, ud, pośladków oraz ramion. Przed rozpoczęciem treningu koniecznie wykonaj rozgrzewkę! I nigdy nie skacz na boso. Załóż treningowe obuwie, zrób przestrzeń wokół siebie i szalej minimum 30 minut.

Dlaczego warto wybrać skakankę? - jej przechowywanie zajmuje mało miejsca i jest niedroga, - możesz ją zabrać praktycznie wszędzie - na trening w domu, w plenerze, na urlopie czy w przerwie w pracy - skacząc regularnie kształtujesz smukłe ciało, poprawiasz koordynację oraz wytrzymałość

HULA - HOOP

To również sprzęt, który znamy z dzieciństwa. Niepozorna obręcz, dzięki której możemy zyskać smukła talię i elastyczne mięśnie. Jeśli chodzi o rodzaj zmęczenia to na pewno hula - hoop przegrywa ze skakanką, ale solidnie wykonany trening z obręczą spokojnie możemy zaliczyć do aerobów (najlepiej połączyć skoki z kręceniem). Podczas ćwiczeń z kółkiem intensywnie pracują mięśnie brzucha. Ćwiczenia te wzmacniają kręgosłup, pośladki oraz pomagają kształtować prawidłową postawę. Poza tym kręcąc pracujemy nad koordynacją, nie każdy od razu potrafi utrzymać obręcz na właściwym miejscu. Ćwicząc systematycznie przez około godzinę możemy spalić nawet około 400kcal.

Zalety hula - hoop - wzmacnia i uelastycznia mięśnie, - modeluje talię, - poprawia równowagę i koordynację, - jest bezpieczne i ćwiczyć z nim może każdy.

SCHODY

Na schodach często trenują wyczynowi sportowcy! Dlaczego? Bo to prawdziwy pomocnik w kształtowaniu wydolności oraz siły. Trening na schodach wzmacnia ścięgna, przednią część ud, pośladki oraz łydki. Sprint po schodach to prawdziwy pogromca tłuszczu i killer naszej wytrzymałości. Mieszkasz w bloku? Z pewnością masz do dyspozycji klatkę schodową. Im więcej pięter ma twój blok, tym lepiej dla ciebie. Wykonaj trening biegowy na klatce wbiegając sprintem na górę i zbiegając truchcikiem. Zobaczysz jak szybko padniesz ze zmęczenia. Na schodach można też wykonać wiele ćwiczeń wzmacniających. Marsze, skipy, pompki - tu znowu wszystko zależy od twojej inwencji i potrzeb.

Plusy treningu na schodach - większa wydolność i siła nóg, - poprawa koordynacji, - wzmocniony układ krążenia.

Owocnego treningu!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >