Wystraczą dwa tygodnie, aby się sobie spodobać

To, że aktywność fizyczna poprawia nam samopoczucie fizyczne i psychiczne już wiemy.

Wiemy też, że czujemy się o wiele lepiej ze sobą, jeśli coś dla siebie robimy. Dzieje się tak, ponieważ wzrasta nam samoocena, możemy się nagradzać za wytrwałość.

Poza tym podczas uprawiania sportu wydziela nam się serotonina, hormon szczęścia odpowiedzialny za nasz dobry nastrój.

Wiecie, że potrzeba tylko dwóch tygodni, aby poczuć różnicę? Co ciekawe, wcale nie widzimy wizualnie jeszcze żadnych zmian, ale nasze subiektywne postrzeganie siebie właśnie w tak krótkim czasie zaczyna się poprawiać. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, który właśnie tego dowiódł. Przebadano grupę ludzi pod kątem postrzegania własnego ciała, dokonano pomiarów ich sylwetek i podzielono ich na dwie grupy – jedna przez dwa tygodnie miała czytać książki, a druga uprawiać zaleconą aktywność fizyczną. Po tym czasie dokonano ponownych pomiarów. Mimo, iż wymiary ciała się nie zmieniły, w grupie uprawiającej sport zmieniło się postrzeganie własnej atrakcyjności. To samo nie stało się w grupie czytającej książki.

Jak widzimy, są dowody na to, że sport czyni cuda.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >