Jak nie podjadać słodkości

Istnieje kilka prostych zasad, które pozwolą nam zapomnieć o podjadaniu słodyczy między posiłkami. Przyjrzyjmy się im i postarajmy się, aby nasza dieta była zdrowsza:

  • Pamiętajmy, aby w domu nie było zapasów niezdrowych słodyczy – ciastek, batoników, czekolady. Nie skusimy się na coś, czego nie ma.
  • Zawsze miejmy przy sobie jakąś zdrową przekąskę – migdały, jabłko, inny owoc. Zapewni nam to energię i ograniczy podjadanie niezdrowych cukrów.
  • Nie przesadzajmy z jedzeniem owoców w zbyt dużych ilościach – niektóre z nich zawierają dużo cukru (np. winogrona białe, gruszki).
  • Unikajmy dużego głodu – starajmy się jeść 5 posiłków dziennie. Jak jesteśmy bardzo głodni, najszybciej nasycamy się czymś słodkim. Pamiętajmy, że słodycze są szeroko dostępne w wielu miejscach, więc będzie je najłatwiej kupić i szybko coś zjeść.
  • Pamiętajmy, że słodyczami nie zaspokoimy głodu. Jedynie nasycimy się na chwilę, ponieważ glukoza zostaje najszybciej wykorzystana w organizmie. Lepiej zjedzmy coś zdrowszego. Na dłużej będziemy najedzeni.
  • Pamiętajmy o warzywach i pełnoziarnistych produktach zbożowych. Dzięki zawartości błonnika spowodują większe uczucie sytości i zapomnimy na chwilę o ciastku.

Oto proste zasady. Zastosujmy się do nich przez kilka dni, a szybko zauważymy dobre efekty.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >