Nadmierna masa ciała a funkcjonowanie mózgu

Wszyscy wiemy, że nadmierna masa ciała wpływa negatywnie na wiele obszarów naszego funkcjonowania. Osoby otyłe znacznie częściej mają kłopoty kardiologiczne, problemy z kręgosłupem i stawami oraz dolegliwości gastryczne.

Badania pokazują, że otyłość negatywnie wpływa także na nasz mózg. Właśnie u osób otyłych obserwuje się zmiany w różnych obszarach mózgu. Dotyczą one ośrodka sprawującego kontrolę nad impulsami dotyczącymi jedzenia. W tym obszarze mózgu u osób z nadwagą obserwowano znacznie mniej płynu niż u tych o odpowiedniej masie ciała. Odwrotnie wygląda sytuacja z częścią mózgu odpowiadającą za regulację odżywiania. Tutaj u otyłych zauważono znacznie większą ilość płynu niż u tych z właściwym BMI.

Wnioski? Przejadanie się powoduje zmiany w mózgu, które później prowadzą do ciągłego zwiększania łaknienia. Pamiętajmy o tym i starajmy się odpowiednio odżywiać nasz mózg, bo przecież będzie on nam bardzo pomocny jeszcze przez długie lata.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, otyłość