Dlaczego podjadamy w ciągu dnia?

Zaplanowaliśmy już dietę. Staramy się jeść zdrowo. Niestety, bardzo często gubi nas podjadanie w ciągu dnia. Jest to często główna przyczyna braku spadku wagi.

Dlaczego tak się dzieje, że podjadamy? – Przyjrzyjmy się kliku powodom:

  • Najczęstszą przyczyną podjadania jest stres. Jak zjemy, podwyższa nam się poziom cukru we krwi, co dla mózgu jest sygnałem nagrody. Dlatego często po zjedzeniu czegoś słodkiego odczuwamy przyjemność.
  • Jemy za mało posiłków w ciągu dnia. Nasz organizm nie ma rozplanowanego jedzenia, więc rzuca się na każdą możliwość dostania czegoś. Zbyt długie przerwy między posiłkami powodują, że spada nam poziom glukozy. Wówczas jak najszybciej sięgamy po słodycze.
  • Zapominamy o śniadaniu. Jeśli rano nie dodamy sobie energii z pełnowartościowego posiłku, z pewnością w ciągu dnia skusimy się na przepyszne przekąski.
  • Podjadanie jest nawykowe. Kojarzymy każdą przerwę w pracy ze zjedzeniem czegoś słodkiego, każda rozmowa z przyjaciółką musi odbywać się przy kawie z ciastkiem, a film z workiem chipsów.

 

To główne przyczyny podjadania. Przyjrzyjmy się im dobrze i spróbujmy je znaleźć u siebie. To pierwszy krok do ich eliminacji, bo skoro już wiem dlaczego coś robię i skąd się to bierze, to mogę nad tym zapanować, bo mogę lepiej rozplanować swoje jedzenie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >