Najczęściej pojawia się do 48 godzin po rozpoczęciu ćwiczeń. Nasila się stopniowo i sprawia, że głowa pulsuje. Skąd się bierze i jak go pokonać?
Powysiłkowy ból głowy najczęściej możemy odczuwać po treningu, w czasie wilgotnej, gorącej i dusznej pogody, ale pojawia się też wówczas, gdy dopiero zaczynamy treningi po dłuższej przerwie lub po prostu jesteśmy początkujący. Jakie są jego przyczyny?
Otóż bardzo często jest to np. odwodnienie, gwałtowne ruchy głową, nieprawidłowy oddech podczas ćwiczeń, spadek cukru czy problem z zatokami.
Co zrobić, żeby nie bolało?
- Dbaj o odpowiednie nawodnienie. Nie tylko w trakcie treningu, ale przez cały dzień.
- Nie zapominaj o prawidłowym oddychaniu. Nie wstrzymuj powietrza tylko postaraj się zgrać ruchy ciała z odpowiednim oddychaniem. Zazwyczaj wdech wykonuj na rozluźnieniu mięśni, a wydech podczas ich spięcia.
- Postaraj się trzymać kręgosłup w pozycji neutralnej. Zwłaszcza odcinek szyjny, co pozwala na właściwy przepływ krwi do mózgu.
- Zawsze rozgrzewaj się przed treningiem i dbaj o swoją kondycję. Zdrowe i wydolne serce oraz płuca zmniejszają ryzyko wystąpienie bólu głowy po treningu.
Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.
Sprawdź >