Wpływ treningu na poziom libido

Czy trening może mieć wpływ na twoje libido? Oczywiście! Sprawdź, jaki trening będzie dla Ciebie odpowiedni.

Po dobrym treningu często czujemy ogromną satysfakcję i spełnienie, co przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia. Z czym związany jest tego typu stan? Czy sam trening może wpływać na organizm, jako stymulant funkcji reprodukcyjnej? Okazuje się, że tak, ale najlepszy trening na zwiększenie libido to trening siłowy!

Trochę o biologii

Trening siłowy skutecznie stymuluje poziom testosteronu. Jego wzrost jest z kolei skorelowany z oddziaływaniem na nasz popęd seksualny. Im więcej testosteronu w naszym ciele, tym większe mamy skłonności do czynności reprodukcyjnych.

Prócz aspektu hormonalnego, istnieją jeszcze aspekty anatomiczne. System krwionośny narządów płciowych jest uposażony przez małe naczynia włosowate, które swoją budową przypominają nieco naczynia wieńcowe serca. Jak wykazali badacze, pierwsze oznaki ryzyka wystąpienia chorób serca, związanych z rozwojem miażdżycy, są skorelowane z problemami z erekcją. Poprawa naszej kondycji fizycznej i zredukowanie masy ciała, będą wpływały na drożność naczyń krwionośnych, w których to przepływ krwi mógł zostać ograniczony przez odkładającą się tkankę tłuszczową.

 Ważne jest to, co mamy w głowie

Poprawa wyglądu fizycznego, pozbycie się mankamentów sylwetki, wpłynie na poczucie własnej wartości, które mogło stanowić spore ograniczenie przed częstymi wizytami w sypialni. Pozbywając się więc problemów, które sprawiały, że krępowaliśmy się przed partnerem, może oznaczać istną rewolucję seksualną. Osoby, które zaczynają się podobać same sobie są bardziej pewne siebie i otwarte na kontakty z ludźmi oraz kontakty w sypialni. Poza tym osoby aktywne mają znacznie lepszy seks. Powiązane jest to nie tylko z wcześniej wspomnianymi odrzuconymi zahamowaniami na tle wyglądu, ale dodatkowo przyczynia się do tego wytrzymałość mięśniowa, lepsza kondycja i zadowolenie z siebie, poczucie spełnienia.

Jak poprawić doznania podczas stosunku

Przede wszystkim wzmocnić mięśnie Kegla. Stanowią one ogromne znaczenie wspomagające funkcje mięśni dna miednicy. Dotyczy to szczególnie kobiet, które wydały już potomstwo na świat i mają problem związany z nietrzymaniem moczu. Aby sprawdzić kondycję mięśni Kegla, można wykonać prosty test. Podczas mikcji, staramy się powstrzymać strumień moczu. Jeżeli udało się wykonać tego typu działanie w sposób prosty, to znak, że wszystko jest w porządku, jeżeli nie udało ci się powstrzymać strumienia, czas zacząć wzmacniać mięśnie dna miednicy.

Przetrenowanie może mieć ujemny wpływ na libido

W okresie intensywnych wysiłków możemy zauważyć spadek libido i pogorszenie funkcji erekcji. Jak się okazuje, tego typu działanie mogą wykazywać treningi zbyt duże objętościowo, które trwają powyżej 2 godzin. 

Trening siłowy zdecydowanie wspomaga funkcje libido. Regularny wysiłek poprawia dodatkowo kondycję, naszą wytrzymałość czy siłę mięśni w obrębie narządów płciowych. To wszystko sprawia, że osoby trenujące predysponują do roli znakomitego kochanka.

Źródło: http://myfitness.pl/fitness/7,107701,21459206,libido-a-cwiczenia-silowe-zobacz-jak-podwyzszyc-jego-poziom.html

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >