3 sposoby na piękne nogi i seksowne pośladki

Przyszła jesień. To fakt. Ubieramy się cieplej i nie eksponujemy naszych wdzięków. Niektórym z nas to odpowiada, bo pod warstwą grubych rajstop czy spodni, nie widać pewnych mankamentów. Jesień to również czas, w którym warto zadbać, aby tych "niedoskonałości" nie było do lata! Jeśli nie spoczniesz na laurach i wytrwale będziesz stosować się do poniższych zaleceń, wiosnę 2016 z radością powitasz w krótkich spodenkach!

1. Zacznijmy od podstaw!

Przede wszystkim - dieta. Odpowiednio zbilansowana i uboga w cukry proste, powinna pomóc pozbyć się jakże przez nas znienawidzonego cellulitu. Do tego oczywiście przynajmniej 2 litry płynów dziennie i… pierwszy krok możemy odhaczyć.

2. Po drugie - odpowiednia pielęgnacja.

Piękne nogi i pośladki, wymagają częstego masowania oraz pilingów (najlepiej tych naturalnych np. kawa mielona + cukier (sól) + oliwa z oliwek). Dobrze nawilżona skóra sprawi, że poczujecie się lepiej.

3. Po trzecie - w końcu trening!

I tu mam dla was kilka propozycji niezawodnych ćwiczeń, dzięki którym po regularnym treningu minimum 3 razy w tygodniu, wasze nogi będą gotowe do sezonu.

  • Przysiady 

W treningu pośladków to ćwiczenie obowiązkowe! Wykonywane bez dodatkowego obciążenia ujędrni pupę, a gdy dodasz obciążenie, np. sztangę lub kettle, masz szansę osiągnąć efekt pupy niczym Kim Kardashian ;) Jak ćwiczyć? Ustaw stopy równolegle, na szerokość bioder. Powoli ugnij kolana, trzymając ciężar ciała na piętach i mocno wypinając pośladki w tył. Jeśli masz problem z kolanami, nie uginaj ich mocniej niż do kąta prostego! Powoli wyprostuj kolana. W czasie przysiadów plecy należy trzymać wyprostowane i jak najmniej pochylać tułów do przodu.

  • Wypad w przód 

To ćwiczenie nie tylko świetnie kształtuje pośladki, ale też działa na uda i łydki. Jak ćwiczyć? Stań w rozkroku na szerokość bioder, stopy ustawione równolegle. Zrób duży krok w przód i powoli ugnij kolana do kąta prostego - kolano nogi znajdującej się z przodu powinno uginać się w linii prostej nad kostką. Wyprostuj kolana i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie drugą nogą. 

  • Wypad w tył 

W czasie wypadów w tył pośladki pracują nieco silniej niż w czasie wypadów do przodu. Jak ćwiczyć? Stań w rozkroku na szerokość bioder, stopy ustawione równolegle. Zrób duży krok w tył i powoli ugnij kolana do kąta prostego - kolano nogi znajdującej się z przodu powinno uginać się w linii prostej nad kostką. Wyprostuj kolana i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie drugą nogą. 

  • Most na podłodze 

To klasyczne ćwiczenie działa wyjątkowo mocno na pośladki, ale też na tyły ud i biodra.Jak ćwiczyć? Połóż się na plecach na podłodze, ugnij kolana, a rozsunięte na szerokość bioder stopy oprzyj na piętach. Powoli oderwij od podłogi dolną część pleców (kręg po kręgu, jak w pilatesie), później unieś pośladki. Zatrzymaj ruch na moment, gdy uda utworzą z tułowiem linię prostą. Powoli opuść na podłoże najpierw pośladki, a następnie plecy (kręg po kręgu).

  • Unoszenie nogi w bok 

To ćwiczenie sprawia, że w ruch włączają angażuje przede wszystkim dwa mniejsze mięśnie pośladkowe: średni i mały. Uwaga - nie unoś nogi zbyt wysoko bo wtedy pracują mięśnie tułowia, a nie oto w tym treningu chodzi.Jak ćwiczyć? Połóż się na boku. Oprzyj rękę pod głową, a drugą dłoń połóż na podłożu przed tułowiem. Wyprostuj złączone nogi tak aby znalazły się na przedłużeniu tułowia, a następnie przesuń je 5-10 cm do przodu. Unieś w bok, do wysokości biodra, nogę znajdującą się na wierzchu. Tułów i biodra pozostają nieruchome. Opuść nogę.

WSZYSTKIE ĆWICZENIA WYKONAJ MINIMUM W 3 SERIACH PO 15-20 POWTÓRZEŃ

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >