Moje wykształcenie i doświadczenie

Ukończyłam magisterskie studia wyższe na Wydziale Żywienia Człowieka SGGW (obecnie Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji), studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPS, jak również studia podyplomowe na kierunku Pedagogika (z elementami psychologii). Obecnie jestem najważniejszym i najlepszym (bo jedynym! ) dietetykiem w jednym z warszawskich szpitali.

Iwona Słowińska

Moje wykształcenie i bogate doświadczenie zawodowe i życiowe pozwoliły mi na głębszą refleksję związaną z problemami i potrzebami drugiego człowieka, nauczyły mnie wrażliwości i empatii. Studia na kierunku Psychodietetyka, oprócz pogłębionej wiedzy z zakresu dietetyki, dostarczyły mi wiadomości z szalenie ważnej sfery życia, jaką jest psychologia (szczególnie psychologia odchudzania), elementy psychiatrii i seksuologii. Wszystko to razem łączy się w jedną całość: aby ktoś mógł schudnąć czy utyć, trzeba mu pomóc zrozumieć głęboko schowane problemy, które są przyczyną zaistniałej sytuacji… Poza tym każdy człowiek jest inny, ma inne potrzeby i możliwości – i to trzeba uszanować.

Co jeszcze?

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że uwielbiam psy i inne zwierzęta (pająki, myszy i szczury też, ale nie przepadam za komarami i osami ). Psy zawsze były, są i będą moimi ukochanymi, wiernymi przyjaciółmi i bardzo ważnymi, pełnoprawnymi członkami mojej rodziny. Fascynują mnie delfiny – z radością się im przyglądam i podziwiam godzinami…

Jako nastolatka marzyłam o weterynarii. Jednak jeden z weterynarzy na SGGW polecił mi, ówczesnej licealistce, wybrać inny kierunek studiów. Uważał, że byłam za chuda i zbyt słaba by pomóc krowie podczas porodu. Prywatnych gabinetów dla małych zwierząt jeszcze wtedy nie było. Zaś mój wybrany kierunek studiów – nauka o żywieniu człowieka – absolutnie nie jest przypadkiem. Wszakże leczenie żywieniowe to szalenie ważna i zajmująca dziedzina.

Co lubię?

Remontować własny dom, muzykę etniczną z różnych stron świata (np. hawajską), malarstwo impresjonistyczne i Holenderski Złoty Wiek (van Gogh, Monet, Rembrandt i Vermeer – ależ to byli Mistrzowie!). Uwielbiam podróże, jestem ciekawa świata i egzotycznych kuchni.

Jestem szczęśliwą mamą moich ukochanych, dorosłych już dzieci…