Nie da się tego nie lubić? Jak zmienić swoje wybory żywieniowe?

Każdy z nas ma swoje nawyki żywieniowe. Wydaje nam się, że nie da się ich zmienić, że jak już lubimy pyszny sernik, to nie da się go nie lubić. Pamiętajmy, że jest to jedynie nasze przekonanie, przyzwyczajenie i nawyk. Wiemy przecież, że każdy nawyk można zmienić, ale wymaga to czasu i odrobiny pracy.

Przyjrzyjmy się, co wpływa na nasze wybory:

  • Nasze przekonania na temat danego produktu – lubię coś, bo daje mi to satysfakcję. Może jednak mogę zastanowić się, jakie szkody przynosi mi jedzenie danego produktu? Jeśli będę ćwiczyć nowe przekonanie, z pewnością z czasem siła nawyku będzie się zmniejszać.
  • Emocje, które wywołuje w nas jedzenie danego produktu. Wiemy, że zawsze dane jedzenie wywołuje w nas wspomnienie czegoś miłego, może dzieciństwa, może miłych chwil z ukochanym… albo też redukuje napięcie – mam stres, jem czekoladę. Jeśli zapanujemy nad swoimi emocjami w inny sposób, nie będziemy musieli emocjonalnie podchodzić do wyborów żywieniowych.
  • Nasze zachowania – jemy z przyzwyczajenia. Przed telewizorem odruchowo sięgamy po przekąski, podobnie siedząc przy biurku. Co zrobić, aby to zmienić? Pamiętajmy o świadomym sięganiu po pokarm. Bądźmy uważni na to co jemy.

Jak widzimy, możemy mieć kontrolę nad tym, co jemy i jakich wyborów dokonujemy. Dlatego od nas zależy to, co wybieramy i po co sięgamy.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >