Myślenie kluczem do zmian

Często słyszymy o myśleniu pozytywnym. Zastanawiamy się nad nim i często zakładamy - „przecież samo myślenie nie może zmienić naszego życia”.

 

Oczywiście, samo myślenie nie, ale wyobraźmy sobie, jak bardzo to, co myślimy, wpływa na nasze zachowanie, a to już determinuje znacznie życie.

Jeśli myślę, że mogę, to z reguły podejmuję wyzwanie i zaczynam działać. Wówczas nawet mała porażka mnie nie zraża i działam dalej.

Jeśli natomiast zakładam, że i tak nic mi się nie uda, to nasz organizm dostaje sygnał, żeby nic nie robić, bo wysiłek nie ma sensu, skoro ma prowadzić do porażki.

Bardzo ważne jest myślenie pozytywne. Łatwo jest pomyśleć sobie „z pewnością nie dam rady”. Tylko po co? To w niczym nie pomaga, raczej powoduje, że poddajemy się i nie możemy iść dalej. Inaczej zupełnie jest, kiedy myślimy optymistycznie. Optymiści bowiem starają się nie dostrzegać negatywnych zdarzeń w swoim życiu. To powoduje, że nie dopuszczają do swojej świadomości porażek jako czegoś definitywnego. Raczej przeobrażają je w dalsze możliwości, nie poddają się, wręcz przeciwnie, szukają nowych dróg, są dobrze nastawieni, co procentuje. Osoby optymistyczne są również bardziej lubiane, mają więcej ludzi wokół siebie, są bardziej komunikatywne, co wpływa na całość relacji z otoczeniem, a tym samym ułatwia pokonywanie problemów.

Osoby pesymistyczne natomiast szybciej się poddają, od razu zakładają porażkę i często nawet nie próbują.

Zobaczmy, że na nasze zachowanie wpływają emocje, a one są determinowane tym, co myślimy o danej sytuacji. Jeśli podejmuję decyzję, że będę uprawiać sport i myślę przy tym „to i tak bez sensu, nie będę mieć czasu, nie będzie mi się chciało, nie uda mi się”,  to faktycznie się nie uda, bo towarzyszy temu tak negatywna emocja, że działanie jest niemożliwe. Zupełnie inaczej może to wyglądać wtedy, kiedy myślimy o tym „fajnie, uda mi się, zmienię tryb życia”. Wtedy nam się chce, zaczynamy działanie, które przynosi rezultaty.

Wybór należy do nas samych. Zmiana myślenia nic nie kosztuje, a jej brak może nas drogo kosztować!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >