Mówienie "to niemożliwe" szkodzi diecie

Bardzo często podczas podejmowania kolejnej próby odchudzania, zaczynamy to robić z przekonaniem, że i tak się nie uda.

Mówimy sobie, że nie jest możliwe osiągnięcie prawidłowej wagi. Prawdopodobnie myślenie takie wynika z naszych wcześniejszych doświadczeń i jest spowodowane złym doborem diety i ćwiczeń oraz brakiem odpowiedniej motywacji. Nie możemy jednak podążać za takim myśleniem, ponieważ ono nic nam nie daje. Mało tego – stanowi swojego rodzaju blokadę do działania. Nie możemy skoncentrować się na niczym i zaplanować czynności prowadzących do celu, jeśli zakładamy, że to jest niemożliwe. Jeśli tak myślę, to nie mam motywacji do podjęcia wysiłku i działania. 

Co będzie bardziej pomocne?

Wizualizacja. Jest to świetna technika. Pozwala na wyobrażenie sobie zamierzonego efektu. Jeśli sobie go wyobrażam, zaczynam w niego wierzyć. Jak już wierzę, mogę zaplanować działanie. Planowanie jest bardzo istotne, ponieważ dzięki niemu możemy zacząć realizować plan. Jeśli mamy już to w głowie, wystarczy jedynie przełożyć to na czynności.

Nie mówmy, że coś jest niemożliwe, zanim nie spróbujemy. Chyba, że od razu chcemy się poddać.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >