To niesamowite, jaką karierę zrobiła dieta oparta na indeksie glikemicznym. Ale nie ma się co dziwić, istotnie produkty o niskim indeksie glikemicznym zapewniają uczucie sytości na dłużej, regulują przemianę materii i mają szereg korzyści zdrowotnych.
Zdarzają się mimo wszystko wyjątki i nie wszystkie zabronione ze względu na indeks glikemiczny produkty są dla Ciebie nieodpowiednie. Ważne, żebyś znał te wyjątki. Oczywiście, nie zaprzecza to całej metodzie, bo jak wszyscy wiemy, wyjątek potwierdza regułę. Rozszerzenie indeksu glikemicznego stanowi ładunek glikemiczny, który oprócz szybkości podnoszenia się poziomu cukru we krwi po spożyciu danego produktu, uwzględnia też ilość węglowodanów zawartą w nim. Może się bowiem okazać, że mimo wysokiego indeksu nie odczujesz negatywnego działania pożywienia, ponieważ mniejsza ilość łatwo przyswajalnych węglowodanów zniweluje niekorzystny efekt. Przykładami takich produktów są: marchewka, arbuz, melon. Spokojnie znajdziesz jeszcze wiele takich przykładów! Naturalnie należy odrzucić zasadę, że „nietuczące produkty o niskim indeksie glikemicznym można jeść w dowolnych ilościach”. Orzechy mają niski indeks, a przecież wiesz, że należy z nimi uważać. Przy swoich wyborach żywieniowych zawsze kieruj się zdrowym rozsądkiem.
Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.
Sprawdź >