10 najgorszych diet świata

Przeszukujesz Internet w celu znalezienia najlepszej dla siebie diety. Wertujesz fora internetowe, studiujesz opinie. Wszystko, aby schudnąć. Szybko. Skutecznie. Ale czy bezpiecznie? Stworzyłam dla Ciebie tą listę 10 najgorszych diet. Poznaj je i wiedz, dlaczego nie powinnaś ich stosować.

1. Bezapelacyjne pierwsze miejsce zyskuje dieta tasiemcowa! Instalujesz w sobie najprawdziwszego tasiemca i czekasz, aż zje Cię od środka. Skuteczna dieta? Tak, ale bywa i zabójcza.2. Absurdalną dwójkę zdobywa dieta słoiczkowa. Pod tym magicznym sformułowaniem wcale nie kryje się domowy obiad od mamy, tylko odchudzanie daniami przygotowanymi dla niemowląt! Zdecydowanie nie polecam tej metody.

3. Część trenerów fitness i sprzedawców w sklepach z odżywkami wierzy w magię ujemnej kalorii. O co chodzi? Jeśli zjesz pewne produkty, to przyswajasz ich kalorie, ale aby je strawić i przyswoić, zużywasz 2-3, a nawet prawie 100 razy więcej kalorii! Czyż to nie jest czysta magia?

4. Dieta kopenhaska, zwana też dietą szwedzką, to nic innego jak znana 2-tygodniowa dieta, kiedy jesz jedynie steki, sałatę, a na śniadanie pijesz czarną kawę z cukrem. Ponoć powtórzyć ją możesz dopiero za dwa lata od zastosowania, ale ja nie życzę Wam zbyt szybkiego powrotu.

5. Dieta Cambridge, czyli gotowe jedzenie w proszku, oszczędzisz czas przeznaczony na zakupy i gotowanie, ale niekoniecznie zdrowie i gotówkę. Jesz bowiem 500 kcal w postaci drogich preparatów: koktajli, batonów, itp.

6. A może marzy Ci się superskuteczna dieta kapuściana? 5 kg w tydzień brzmi nader zachęcająco! Niestety, chudnąc w tym tempie zapewniasz sobie gigantyczny efekt jojo, bo przecież ile można jeść zupę z kapusty! Dodatkowo grożą Ci niedobory, więc jeśli chcesz się poświęcać, to tylko na własne ryzyko!

7. Doczekaliśmy się polskiego odpowiednika słynnej diety Atkinsa, mowa oczywiście o diecie Kwaśniewskiego. Entuzjaści kiełbasy, boczku, sera żółtego, golonki zdecydowanie będą wniebowzięci. Jedz i nie patrz, ile to ma tłuszczu, ogranicz natomiast ryż, makaron, kaszę, pieczywo. Chcesz zakwasić organizm i obciążyć nerki? Lubisz niezdrowy wygląd cery, uczucie zmęczenia i dolegliwości ze strony układu pokarmowego? – Koniecznie przejdź na tę dietę.

8. O diecie Dukana słyszał już pewnie prawie każdy, a na pewno u każdego z Was ktoś w rodzinie ją stosował. O niesłychanych efektach wysokobiałkowej diety francuskiego dietetyka krążą niemal mity. Podobnie jak oskarżenia w sądzie, w obronie tych ludzi, którzy poważnie nadszarpnęli zdrowie stosując tę dietę. Dukan przegrał proces, ale jego dieta wciąż hula po świecie, robiąc furorę i kusząc skutecznością.

9. Nadal bardzo popularne pozostają diety jednoskładnikowe. Sztandarowe przykłady to dieta jabłkowa, grapefruitowa, truskawkowa, właściwie każda jaką chcesz. Podstawowym produktem jest, oczywiście, główny bohater diety, na przykład jabłko. Jesz je do oporu i w prawie każdym posiłku. Uzupełniasz z rzadka normalnym jedzeniem. Cóż, na efekt obcięcia kalorii nie trzeba długo czekać, podobnie jak na efekt jojo, który występuje po zakończeniu diety. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie nie będziesz móc patrzeć na jabłko, grapefruita czy inny główny produkt.

10. Głodówka zajmuje zaszczytne 10. miejsce. O ile masz na myśli post o charakterze religijnym, to nie będę się wtrącać w ogóle, ale jeśli myślisz, że głodówka Cię odchudzi, to już lepsza będzie pielgrzymka piesza do Częstochowy. 

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >