Wiosenne oczyszczanie organizmu krok po kroku

Wiele z nas na wiosnę podejmuje słuszną decyzję, że po zimie należy (schudnąć, a jakże inaczej!) oczyścić organizm (czyli chyba właśnie schudnąć…?), wyrównać bilans kwasowo-zasadowy i pozbyć się zalegających toksyn. Sięgamy wówczas po poradniki na temat alkalizacji organizmu, kupujemy gazety z dietami opartymi na sokach, czasem podejmujemy nawet mało racjonalne decyzje, których przyczyną nierzadko jest desperacja…

Poniżej znajdziesz rady, które pomogą ci oczyścić organizm racjonalnie.

  1. Uważaj na wszelkiego typu monodiety. Polegają one na jedzeniu wyłącznie jednego produktu w ciągu dnia. Przez ich długotrwałe stosowanie jesteśmy narażeni na niedobory witamin i minerałów, a dodatkowo – po tak długim jedzeniu tego samego – możemy znienawidzić smak składnika, na którym opiera się menu.
  2. Uważajmy na diety zachęcające do długotrwałego oczyszczania, dłuższego niż 3–4 dni. Tym bardziej, jeśli niewiele wiemy o tym zagadnieniu. Niskokaloryczne diety powodują, że organizm traci siły, a nam grozi brak energii, niedobory pokarmowe, omdlenia, kłopoty ze snem…
  3. Nie dajmy się też namówić na stosowanie przedziwnych działań wspomagających oczyszczanie. Lewatywy, codzienne sauny, kąpiele z dodatkami nieznanych ziół brzmią magicznie i wydają się atrakcją, która na pewno da niesamowite efekty. Niestety, lewatywy bez konsultacji z lekarzem mogą nam zaszkodzić, codzienna sauna jest sporym obciążeniem dla organizmu, w szczególności dla układu sercowo-naczyniowego, a nieznane zioła mogą wywołać alergię.
  4. Głodówki – jedna z najczęstszych metod, które mają na celu oczyszczenie organizmu. Uważajmy jednak, ponieważ mogą na nas bardzo niekorzystnie wpływać. Bez niezbędnej wiedzy i konsultacji z lekarzem specjalistą nie powinniśmy podejmować głodówek, a już zwłaszcza długotrwałych.
  5. Jednym z ciekawych pomysłów na oczyszczanie organizmu są 2–3-dniowe diety bazujące na sokach warzywno-owocowych, które uzupełnia jeden stały posiłek. Odpowiednio skomponowane nie będą działały negatywnie na organizm, a stały posiłek wspomoże konsekwencję w przejściu przez całość kuracji. 2–3 dni na tego typu dietach to nie bardzo długi czas, dlatego nie powinniśmy odczuwać dużego dyskomfortu.
  6. Podczas przeprowadzania oczyszczania należy przede wszystkim słuchać potrzeb organizmu i odpowiednio na nie reagować. Mierzmy siły na zamiary i na pierwszym miejscu zawsze stawiajmy zdrowie, a dopiero potem szczupłą sylwetkę. Jeśli czujemy się źle podczas kuracji, należy ją jak najszybciej przerwać i powoli wrócić do normalnej diety.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, wiosna