Zakręć kołem!

Hula-hop – kto z nas nie zna tego prostego przyboru do ćwiczeń?! Okrągłe i kolorowe koło kojarzy się z dzieciństwem i beztroską zabawą. Kiedyś uwielbiałam kręcić ogromnym kołem, usiłując zatrzymać je jak najdłużej na wybranej części ciała. Później jednak o nim zapomniałam… Teraz hula-hop powraca ze zdwojoną siłą i nowym designem!!!

Zabawa ta, choć znana od dawna, w ostatnim czasie przechodzi „odrodzenie”. W gazetach i telewizji zobaczyć można zdjęcia celebrytów zachwalających ćwiczenia z hula-hop . Nie ma się co dziwić – kręcenie kołem może świetnie poprawić wygląd talii i wzmocnić mięśnie brzucha .W Stanach Zjednoczonych powstał nowy fitnessowy trend – hoopnotica, czyli połączenie kręcenia obręczą z tańcem. Wśród entuzjastek tych ćwiczeń są między innymi Michelle Obama i Catherine Zeta-Jones.

Zobacz, na czym polega Hoopnotica http://www.youtube.com/watch?v=XZqwSVZvfbg

Jak wybrać odpowiednie hula-hop?

Na rynku dostępne są różne rodzaje obręczy. Do ćwiczeń wybierz takie koło, które waży od 1,5 do 2 kg. Jeśli w domu posiadasz stare, dziecięce i duże hula-hop, dla dociążenia go możesz do środka wsypać ryż lub piasek. W sklepach znajdziecie również koła z wypustkami, tzw. masażerami, należy jednak na nie uważać, ponieważ osoby początkujące i nie przyzwyczajone do ćwiczeń z obręczą, mogą nabawić się od nich siniaków.

Ile minut dziennie ćwiczyć?

Im więcej, tym lepiej! Zacznij od 5-10. minut i z czasem wydłużaj czas ćwiczeń. Dzięki temu przyzwyczaisz skórę i nie nabawisz się otarć i siniaków. Aby osiągnąć widoczne rezultaty, należy ćwiczyć przynajmniej 2 razy dziennie po 30 minut. Nie jest to jednak problem, ponieważ kręcić kołem można zarówno oglądając ulubiony serial, jak i słuchając dobrej muzyki. Jest to trening, który można wykonać wszędzie, o każdej porze dnia i roku.

Co zyskam ćwicząc z hula-hop?Hula hop

  • piękny brzuch
  • zgrabną talię 
  • jędrne pośladki
  • świetne samopoczucie

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: fitness, sport