Malinowy Raj

Kilka dni temu wybrałam się do Raju.....Malinowego Raju, hotelu położonego w uzdrowiskowej miejscowości Solec Zdrój. Malinowy Raj to najlepsze Medical Spa w Polsce i przekonałam się o tym osobiście!

Hotel połączony jest z Basenami Mineralnymi, gdzie można korzystać z kąpieli w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej. To właśnie w Solcu - Zdrój znajdują się wody o najwyższym stężeniu aktywnych związków siarki w Polsce. Strefa basenowa to kompleks trzech basenów wypełnionych wysokozmineralizowaną wodą: krytego rekreacyjnego, zewnętrznego (czynnego w sezonie) oraz brodzika.

Kto powinien korzystać z kąpieli siarczkowych? Bez wątpienia wszystkie osoby mające problemy ze stawami, chorobami skórnymi oraz z gospodarką hormonalną.

Jakie korzyści dają kąpiele siarczkowe? Jeżeli cierpisz na problemy ze stawami, kąpiele siarczkowe działają przeciwzapalnie, a także zmniejszają obrzęki i dolegliwości bólowe oraz poprawiają ruchomość w stawach. Przy problemach skórnych z kolei, kąpiel siarczkowa działa jak peeling.  Złuszcza martwy naskórek i pobudza jego regenerację. Polecana jest w leczeniu łuszczycy, egzemach, dermatozach oraz łojotoku. Działa też bakteriobójczo i grzybobójczo. Z kolei osoby mające problem z gospodarką hormonalną powinny korzystać z kąpieli aby zminimalizować zaburzenia. Zabiegi te pobudzają jajeczkowanie (pomocne przy problemach z zajściem w ciążę), a także obniżają poziom glukozy i cholesterolu.

Poza kąpielami w uzdrowiskowej wodzie, w hotelu można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych oraz kosmetycznych. Ja skorzystałam w relaksacyjnej kąpieli w borowinie oraz fantastycznie odprężającego masażu. Było to tak przyjemne, że przez chwile naprawdę poczułam się jak w Raju. Tym bardziej, że w tym czasie mój synek bawił się w najlepsze z tatą na placu zabaw. Szkoda , że nie jest trochę starszy, ponieważ dla tych większych szkrabów w hotelu było wiele ciekawych atrakcji. Na basenach dzieciaki mogły poszaleć na dwóch zjeżdżalniach, a popołudniami miały zajęcia z animatorką.

Oczywiście podczas mojego weekednowego pobytu w Malinowym Raju znalazłam czas na trening. Do dyspozycji miałam świetnie wyposażoną salę fitness oraz siłownię ze sprzętem kardio (rowerki, orbitreki i bieżnie). Dookoła Hotelu jest z kolei dużo miejsca, gdzie można było pospacerować z kijami Nordick Walking -  park, las i jeziorko, które można zwiedzać podczas aktywnego spaceru.

Jeżeli marzy Wam się wypad za miasto, aby zregenerować się i naładować akumulatory, wybierzcie się do Malinowego Raju i korzystajcie z jego dobrodziejstw :).

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >