Wypychanie, przyciąganie, nogi czyli, trening push, pull, legs w pigułce

Jeżeli jesteś fanem siłowni i znudziły ci się tradycyjne formy treningu, wypróbuj trening Push Pull Legs!

O co chodzi i jak wygląda ten trening?

Push Pull Legs jest jedną z metod treningowych, opierających się na zasadzie maksymalnego regenerowania mięśni, przy zachowaniu jak najkrótszego odstępu czasu między treningami. Chodzi głównie o to, aby trenować często, ale w pełni sił i możliwości. Skierowany jest do osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne wizyty w siłowni i chcą uzyskać super rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

Cały trening składa się z trzech dni ćwiczeń, podczas których dzieli się grupy mięśniowe według powiązania z wykonywanym ruchem, czyli:

* Push (odpychanie) - w skład ćwiczeń na tym treningu wchodzą wszystkie ruchy odpychające/ wypychające ciężar od siebie. Chodzi tu głównie o mięśnie klatki piersiowej, barki oraz triceps
* Pull (przyciąganie) - to seria ćwiczeń, podczas których ciężar przyciągamy do siebie. W skład mięśni pracujących podczas tego treningu wchodzą plecy, biceps, przedramiona, a także tylne aktony mięśni naramiennych
* Legs (nogi)  - to wszystkie ćwiczenia na mięśnie czworogłowe, dwugłowe, pośladki oraz łydki

Standardowy trening Push Pull Legs podzielony jest na 3 dni treningowe + 1 dzień wypoczynku. Istnieje natomiast wiele innych podziałów stworzonych dla osób, których regeneracja jest nieco wydłużona, bądź skrócona.

  • Trening Push Pull Legs 4 – dniowy – Stworzony dla osób, które wymagają więcej czasu na pełną regenerację. Z treningu push wykluczamy triceps, z treningu pull – biceps. Te partie mięśniowe będą trenowane w dodatkowy – czwarty dzień. Mimo, iż główna zasada tego rodzaju treningu została złamana (triceps + biceps) – nadal jest to ten rodzaj treningu.
  • Trening Push Pull Legs 2 – dniowy. System skrócony do maksimum (tylko dla zaawansowanych). Polega na wdrożeniu mięśni nóg w treningi Push oraz Pull. Ćwiczenia na mięśnie czworogłowe ud wykonywane są w dzień Push, natomiast mięśnie dwugłowe ud - w dzień Pull.
  • *Łydki oraz mięśnie brzucha należy trenować wedle preferencji – 1 raz na pełny cykl treningowy."

 

Źródło: http://www.budujmase.pl/trening/artykuly/6392-trening-push-pull-legs.html

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >