Trening obwodowy

Trening obwodowy to strzał w dziesiątkę dla osób, które cierpią na permanentny brak czasu, a chcą być aktywne, mieć dobrą kondycję i nienaganną sylwetkę! Dlaczego? Czym ten trening różni się od popularnego "pakowania" w siłowi? Otóż trening obwodowy możesz zrobić wszędzie i nie potrzebujesz do tego żadnego sprzętu.

Trening obwodowy różni się od zwykłego treningu w siłowni przede wszystkim intensywnością. Osoba ćwicząca w obwodzie, ma za zadanie wykonywać serie ćwiczeń jedno po drugim bez żadnej przerwy aż do czasu ukończenia wszystkich ćwiczeń w obwodzie. Ważne, aby ćwiczenia dobrać, tak by oddziaływały na inną grupę mięśni. Najlepiej będzie jeśli sami, w zależności od stopnia zaawansowania, wybierzemy około 8 - 10 ćwiczeń, które połączymy w obwód ćwiczebny. Każde ćwiczenie w obwodzie należy wykonywać około 10 - 15 razy, po czym przejść do kolejnego. Przerwa na picie i dłuższy odpoczynek może nastąpić dopiero po ukończeniu całego cyklu. Na początku, gdy zaczynamy swoją przygodę z obwodami można wykonać 1 -2 cykle. Warto jednak co jakiś czas (np. 2 tygodnie) dodawać kolejny obwód lub zwiększać ilość powtórzeń w seriach. Pamiętaj też, aby trening był progresywny i za każdym razem zawierał inne ćwiczenia. Gdy dojedziesz do 4 powtórzeń całego cyklu i będziesz czuć, że treningi nie sprawiają ci już dużego problemu - zwiększ intensywność ćwiczeń w seriach.

Trenując w ten sposób regularnie 3 razy w tygodniu,  bardzo szybko zauważysz poprawę swojej wydolności oraz sprawności.

Trening obwodowy warto połączyć  z elementami ćwiczeń kardio. To przyniesie dodatkowe korzyści i wzmocni organizm. Trenując, sami decydujemy o tym, czy bardziej chcemy popracować nad rzeźbą, czy nad spalaniem tkanki tłuszczowej. Wybierając ćwiczenia wymagające zwiększonego wysiłku siłowego, możemy mieć gwarancję, że zadziałamy na wyrobienie większej masy mięśniowej. Wplatając z kolei więcej ćwiczeń kardio w każdy nasz obwód - bez problemów zrzucimy zbędną tkankę tłuszczową.

Zalety treningu obwodowego
*różnorodność ćwiczeń
*możliwość dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb
*redukcja tkanki tłuszczowej
*poprawa wydolności i wytrzymałości
*kształtowanie wszystkich grup mięśniowych

Przykładowy plan treningu obwodowego znajdziesz tutaj 

DOMOWY PLAN TRENINGU OBWODOWEGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >