Fitness nago

Brytyjska trenerka Helen Smith, przeprowadziła niedawno pierwszy w Wielkiej Brytanii trening obwodowy nago. Dziesięcioro śmiałków i miłośników naturyzmu spotkało się w Southampton, aby razem poćwiczyć bez krępujących ruchy ubrań.

Pomysłodawczynią całego wydarzenia jest Helen Smith, 35-letnia członkini British Naturism, która została fanką nudyzmu dwa lata temu, po wizycie na plaży naturystów we Francji. Pomysł na taką formę aktywności zrodził się w jej głowie po przeczytaniu pytania od internauty na forum o możliwość zorganizowania zajęć tego typu. Kobieta porzuciła pracę w sektorze human resources, by w pełnym wymiarze godzin zająć się branżą fitness. Jest instruktorem, prowadzi zajęcia i organizuje obozy.

Przedział wiekowy uczestników, przeprowadzonych przez nią zajęć nago, wyniósł od 33 do 70 lat. Grupa wykonywała pompki, przysiady, wykroki i pajacyki. W planie zajęć były też zabawy zespołowe i w parach. Poszczególne ćwiczenia dostosowano do różnego poziomu kondycji fizycznej uczestników treningu.

Ćwiczenia odbyły się bez strojów, ale uczestnicy mogą trenować w obuwiu sportowym, a kobiety zaś w biustonoszu do ćwiczeń celem zapewnienia sobie wygody w trakcie wykonywania dynamicznych ruchów.

Zalety treningu nago

Trenerka podkreśla, że główną zaletą ćwiczeń nago jest możliwość dokładnego pokazania i zaobserwowania, jak prawidłowo wykonać dane ćwiczenie, np. plank. Trudno bowiem stwierdzić, czy przyjęta pozycja jest prawidłowa, czy też nie, jeżeli deska jest wykonywana w luźnym ubraniu.

Jakie są inne plusy treningu bez ubrań? Ćwiczenia nago zwalniają z konieczności prania przepoconego stroju sportowego. Jest to również sposób na celebrowanie ludzkiego piękna.

Zdaniem Smith wykonywanie zwykłych treningów (jak wspomniane powyżej) nie powoduje, że osoby ćwiczące nago mają wrażenie robienia czegoś niezwykłego i dziwnego. Uczestnicy treningu nie czuli się skrępowani wszechobecną nagością. Zgodnie z promowaną przez Smith ideą naturyzmu, nagie ciało to coś naturalnego, Nie jest związane ze sferą seksualną życia człowieka.

Źródło: http://fitness.wp.pl/20540,pierwszy-trening-nago-dla-brytyjskich-fanatykow-naturyzmu

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >