POLE DANCE, czyli seksownie i zdrowo

Znudziły ci się tradycyjne ćwiczenia fitness i nie wiesz, jaką formę ruchu wybrać? Szukasz czegoś niekonwencjonalnego, dzięki czemu poprawisz nie tylko sylwetkę, lecz także samopoczucie? A może lubisz swoje ciało, ale czujesz, że brakuje ci odrobiny seksapilu? Jeśli tak, to zajęcia Pole Dance są właśnie dla ciebie!

Czym jest Pole Dance?

Pole Dance to innymi słowy taniec przy drążku. Jest to dyscyplina sportu, która łączy elementy fitnessu i akrobatyki oraz zawiera wiele ruchów z baletu i gimnastyki artystycznej. Rura to rekwizyt, za pomocą którego tancerka podczas pokazu wykonuje skomplikowane i niezwykle efektowne figury akrobatyczne. Do wykonania tańca Pole Dance potrzebna jest nieprzeciętna siła mięśni całego ciała oraz niezwykła elastyczność. Właśnie dlatego tę formę ruchu poleca się jako świetną alternatywę dla treningu siłowego i wytrzymałościowego.

Należy pamiętać, że Pole Dance to nie to samo co Lap Dance. Lap Dance jest kontaktowy i zmysłowy, a drążek służy tu jako rekwizyt do tańca erotycznego. W przypadku Pole Dance rurę wykorzystuje się do wykonania przeróżnych figur akrobatycznych oraz układów tanecznych, niemających nic wspólnego z erotyką.

Pole Dance coraz częściej postrzega się jako formę sztuki. Dzięki temu zarówno w Polsce, jak na całym świecie organizowane są mistrzostwa tańca na rurze. pole dance

Dla duszy i ciała

Podczas treningu Pole Dance pracujesz nie tylko nad sylwetką, lecz także nad zwiększeniem poczucia własnej wartości. W tańcu na rurze jest coś seksownego i magicznego, dzięki czemu każda kobieta może poczuć się bardziej seksowna i dowartościowana. Wzmacniając ciało, wzmacniasz również pewność siebie, ponieważ im więcej umiesz, tym pewniej się czujesz.

Żeby zacząć trenować Pole Dance, wcale nie musisz mieć idealnej, szczupłej figury. To przyjdzie z czasem. Każda kobieta, nawet ta o bardziej krągłych kształtach, wykonując skomplikowane i pełne seksapilu ruchy na rurze, poczuje się piękniejsza.

Kto może uczestniczyć w zajęciach Pole Dance?

W zajęciach Pole Dance uczestniczą głównie kobiety, choć coraz częściej na salach można spotkać dobrze zbudowanych i niezwykle sprawnych mężczyzn. Jest to sport, który mogą uprawiać wszyscy, którzy pragną spróbować czegoś nowego, szukają nowej pasji lub po prostu podczas ćwiczeń uwielbiają się dobrze bawić.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda taniec Pole Dance, zapraszam do obejrzenia poniższych filmików. Naprawdę robią wrażenie.

A oto, co na rurze potrafią wyrabiać w Chinach.

Źródło: www.pole-dance.com.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >