PILATES również dla mężczyzn

Przyjęło się, że prawdziwi faceci nie chodzą na Pilates czy Zumbę, bo są to zajęcia jedynie dla kobiet. Nic bardziej mylnego! Nawet najwięksi "koksiarze" z siłowi powinni urozmaicać swój trening o metodę Pilatesa. Dlaczego?

Otóż trening metodą Pilatesa przede wszystkim rozwija zaniedbywane często mięśnie głębokie ciała. Poza tym poprawia wytrzymałość i zwiększa ruchomość w stawach (co jest zmorą nie jednego pana  w siłowi). Ma on jeszcze wiele innych korzyści, które opiszę poniżej.

Zwalcza bóle kręgosłupa

Wielu panów, zarówno tych pracujących fizycznie, jak i tych mających pracę biurową, skarży się na przewlekłe bóle kręgosłupa. Włączając do swojego treningu regularny Pilates, wzmocnią oni mięśnie głębokie, brzuch oraz plecy, dzięki czemu kręgosłup zostanie odciążony.

Zwiększona gibkość i ruchomość w stawach

Panowie często cierpią na przykurcze. "Pakując" w siłowni zapominają lub nie chcą pamiętać o rozciąganiu. Takie postępowanie w konsekwencji kończy się zmniejszoną ruchomością w stawach i przykurczami. Dzięki treningowi Pilates, panowie osiągają lepsze wyniki sportowe, stają się bardziej dynamiczni i poprawia się ich koordynacja ruchowa.

Powrót do formy po kontuzji

Pilates to najlepszy trening oraz forma rehabilitacji, gdy chcemy wrócić do formy po kontuzji. Jeżeli przez jakikolwiek uraz zostajemy wyłączeni z naszej dyscypliny, np. piłki nożnej, ćwicząc Pilates utrzymamy formę i nie wypadniemy z treningu na wiele tygodni.

Zwiększona sprawność seksualna

No i chyba najważniejszy punk dla wszystkich panów - regularny trening Pilates poprawia sprawność seksualną a mianowicie wydłuża ją o kilka lat! Dzieję się tak, ponieważ ta forma aktywności usprawnia mięśnie dna miednicy i mięśnie Kegla (ważne nie tylko u kobiet!), co ma pozytywny wpływ na kondycję męskiego przyrodzenia.

A co z Zumbą?

Otóż ćwiczenia tego typu również sprawdzą się w przypadku panów. Dzięki ich tanecznej formie, panowie mogą poprawić kondycję, koordynację, a także poćwiczyć wyczucie rytmu, co z pewnością przyda się podczas tańca z ukochaną.

Panowie! Mam nadzieję, że przekonałam was do tego, aby wprowadzić trening Pilates do regularnych ćwiczeń. Naprawdę warto.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >