Kilka rad, które pomogą ci zwiększyć efektywność treningu

Na efektywność treningu składa się wiele czynników. To, czy osiągniemy wymarzoną sylwetkę, zależy od wielu szczegółów, które są często pomijane przy układaniu planu treningowego i dobieraniu ćwiczeń. Wdrażając poniżej wymienione zasady, nie tylko uatrakcyjnimy swój trening, ale i zaskoczymy nasze ciało nowymi bodźcami, znajdując w nim nieodkryty do tej pory potencjał.

1. Przed każdym ćwiczeniem rozgrzej daną partię mięśni, stosując małe obciążenie. Podczas rozgrzewki wykonaj kilka powtórzeń i dopiero przejdź do większych ciężarów.

2. Nie bój się ciężaru. Aby trening był skuteczny, dwa ostatnie powtórzenia w serii powinny sprawić nam nie lada problem. Po to idziesz na siłownie, aby zmierzyć się z ciężarami, zatem ich nie unikaj.

3. Opuszczaj ciężar wolniej niż go podnosisz.

4. Mięśnie, na których zależy ci najbardziej na danym treningu, ćwicz na samym początku -wówczas będziesz mieć więcej siły na pokonanie większego obciążenia.

5. Małe mięśnie potrzebują mniej ćwiczeń niż duże. Na te pierwsze poświęć od 3-5 ćwiczeń, a na drugie 5-6. Każde w 3-4 seriach po 8-12 powtórzeń.

6. Poszczególne partie mięśni można ćwiczyć nawet 2 razy w tygodniu pod warunkiem, że stosujemy odpoczynek i dajemy mięśniom czas na regenerację pomiędzy treningami.

7. Plan treningowy należy zmieniać co 5-6 tygodni, aby mięśnie nie przyzwyczaiły się do danych ćwiczeń

8. Mięśnie lubią zmiany i wyzwania, dlatego co jakiś czas warto zmienić ćwiczenia, skracać przerwy lub zwiększać ciężar.

9. Podczas treningu postaraj się wykonywać ćwiczenia zarówno na maszynach, jak i na wolnych ciężarach.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >