Nowe trendy w fitnessie – BOKWA

Moda na ćwiczenia opanowała Polskę. Coraz więcej osób poszukuje ciekawej i odpowiedniej dla siebie formy zajęć ruchowych, podczas której będzie mogłyby popracować nad piękną sylwetką, jednocześnie dobrze się bawiąc, a po zajęciach z niecierpliwością czekać na następne.

Pewne formy ćwiczeń odchodzą do lamusa, a na ich miejsce pojawiają się nowe, które przyciągają tłumy. Tak właśnie jest z bokwą. To nowy trend w fitnessie, który już stał się mocną konkurencją dla popularnej i lubianej zumby.

Czym jest bokwa?

To zajęcia grupowe, podczas których uczestnicy za pomocą kroków „rysują” na podłodze kształty liter i cyfr, jednocześnie wykonując energiczny i dynamiczny trening cardio. Dźwięki najnowszych hitów muzyki pop, dance, house, latino, afrykańskiej porwą do ćwiczeń każdego, niezależnie od wieku. Bokwę może ćwiczyć zarówno siedmio-, jak i siedemdziesięciolatek i wcale nie trzeba mieć do tego umiejętności tanecznych – wystarczy znać alfabet!

Bokwa to połączenie kickboxingu („bo”) z elementami afrykańskiego tańca wojennego wywodzącego się z kultury Kwaito („kwa”).

„W bokwa wystarczy poczuć muzykę i swobodnie poruszać się zgodnie z rytmem. I oczywiście z tuzinami innych uczestników zajęć, którzy dzielą z tobą energię i podekscytowanie zajęciami!”

Zobacz, jak wyglądają zajęcia BOKWA: 

Bokwa to nie tylko trening cardio. Istnieje kilka odmian tego treningu, gdzie poza mocnym spalaniem w tanecznych krokach można także popracować nad siłą i rzeźbą mięśni – Bokwa® Tone & Core (http://www.youtube.com/watch?v=uSUAvHXiSE0) oraz zaszaleć na stepie – Bokwa® Step & Up (http://www.youtube.com/watch?v=KVGmlCKtTqM)

Kto stworzył bokwę?

Bokwa® została stworzona przez międzynarodową osobowość fitness, Paula Maviego, czołowego instruktora zajęć grupowych w Los Angeles. Odwołując się do swych południowoafrykańskich korzeni tanecznych i muzycznych, rozwijał bokwę podczas własnych zajęć przez ponad 8 lat.

Źródło: www.bokwapoland.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >