Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit to zmora wielu kobiet, zarówno tych szczupłych, jak i nieco większych. Choć  nie raz wydaje nam się, że dana kobieta nie ma cellulitu, bo jest tak szczupła, że można jej tylko zazdrościć, okazuje się, że ona również boryka się z tym problemem. Dlaczego? Gdyż jest to problem nie tylko otyłych, lecz wszystkich kobiet XXI wieku.

Cellulit powstaje, kiedy komórki tłuszczowe w podskórnej tkance łącznej powiększają się i zaczynają wysuwać w kierunku powierzchni skóry. W ten sposób tworzą widoczne gołym okiem nierówności, przypominające skórkę pomarańczy.

Najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu to między innymi: - siedzący tryb życia - nadwaga - hormony - brak ruchu

Ogromny wpływ na cellulit ma też duża ilość kwasów w organizmie. Ich powodem jest zła dieta bogata w produkty przetworzone, zawierające dużą ilość toksyn. Należą do nich np. fast foody, kofeina, cukier, produkty głęboko smażone, alkohol. Produkty te wytwarzają kwasy: moczowy, siarkowy, azotowy, octowy i mrówkowy oraz fosforany, które odpowiadają za zakwaszenie organizmu.

Aby pozbyć się zaśmiecających nas i wywołujących cellulit toksyn, należy pić dużo wody oraz zielonej herbaty. Poza tym, przede wszystkim należy wykluczyć z diety wyżej wymienione produkty i zastąpić je jedzeniem jak najmniej przetworzonym. Na zatrzymującą się w organizmie wodę najlepiej działa potas, dlatego aby go uzupełnić, warto pić sok z pomidorów, jeść banany oraz owoce cytrusowe, a dzień zaczynać od szklanki ciepłej wody z cytryną. Poza tym warto pamiętać, aby jeść pięć posiłków dziennie, w których zawsze znajdą się warzywa oraz zminimalizować lub zredukować do zera używanie soli.

Bez ruchu ani rusz!

Cellulit nie zostawi nas i naszych ud w spokoju, jeśli będziemy siedzieć na krześle i czekać aż przejdzie. Do diety należy dołączyć ćwiczenia. Aby skutecznie pozbyć się podskórnego tłuszczu,  dobrze wykonywać trening kardio w połączeniu z treningiem siłowym. Najlepiej rozdzielić to tak, aby w dzień kardio nie robić siły i odwrotnie. Jeżeli jednak nie macie czasu na codzienną aktywność, połączcie kardio ze wzmacnianiem.

Podczas ćwiczeń kardio, gdy tętno osiąga około 60-70% twoich maksymalnych możliwości, najlepiej spalamy tłuszcz. Lecz następuje to dopiero po około 20 minutach aktywności, więc taki trening nie powinien trwać mniej niż 30 minut. Jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe, to proponuję stare i sprawdzone przysiady, wypady, mosty i unoszenia nogi w podporze przodem (najlepiej z gryfem, hantlami lub sztangą - stopniowo zwiększając obciążenie).

Skoro wiemy już jak walczyć z cellulitem, nie zostaje nam nic innego niż tylko wypróbować te metody na sobie. Do dzieła:) Trzymam kciuki:)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >