Insanity – 60 dni mocnego treningu

Dużo trenujesz, ale nadal brakuje Ci uczucia totalnego zmęczenia po treningu? Jesteś osobą, która lubi podczas ćwiczeń zmęczyć się od granic wytrzymałości, by na koniec poczuć ogromną satysfakcję? Jeśli tak, podejmij wyzwanie Insanity – treningu, który przez 60 dni zmieni Cię nie do poznania.

Czym jest trening Insanity? Insanity to rozplanowany na 60 dni intensywny trening interwałowy (czyli trening, podczas którego przeplatamy ze sobą wysiłek maksymalny z bardzo krótką przerwą na odpoczynek). Składa się z trzech etapów. Pierwszy etap trwa cztery tygodnie i jest przygotowaniem organizmu do prawdziwego wyzwania, czyli treningu w szóstym–ósmym tygodniu. Po czterech tygodniach następuje drugi etap, trwający tylko tydzień – regeneracja. Po nim przechodzimy do najcięższego, trzeciego etapu. Początkowo treningi trwają około 40 minut, lecz z czasem wydłużają się do ponad godziny.

Kto może ćwiczyć według programu Insanity? Jest o wybitnie intensywny trening, podczas którego wykonuje się wiele wyskoków, przeskoków, pompek, pajacyków, dlatego nie jest on kierowany do osób początkujących oraz mających dużą nadwagę. Owszem jest to trening, który pomoże spalić zbędny tłuszczyk oraz wyrzeźbić piękną sylwetkę, jeśli jednak jesteś osobą otyłą lub o mniejszej sprawności fizycznej, zacznij najpierw „zbijać wagę” w sposób mniej inwazyjny (np. rowerek, pływanie oraz dieta). W przeciwnym razie nabawisz się kontuzji i na dłuższy czas zostaniesz wykluczony z możliwości uprawiania jakiegokolwiek sportu. A tego przecież nie chcemy!

Gdzie ćwiczyć? Trening jest przeznaczony dla osób ćwiczących w domu. Wykonujemy go przed telewizorem lub komputerem, sumiennie słuchając poleceń trenera. Ćwiczenia są dostępne na płytach DVD oraz w internecie. W trakcie całego cyklu wykonujesz pięć „Fit testów”, podczas których zapisujesz swoje wyniki, aby móc sprawdzić postępy. Po zakończeniu sześćdziesięciodniowych zmagań z treningiem Insanity powinieneś go powtórzyć dopiero po dwutygodniowej przerwie, podczas której możesz ćwiczyć, ale już nie tak intensywnie jak w trakcie cyklu Insanity (pływaj, biegaj, chodź na fitness). Jeśli natomiast cieszysz się z osiągniętych efektów i nie chcesz już wracać do Insanity, znajdź alternatywę dla treningów i nie spoczywaj na laurach. Pamiętaj, że jeśli przerwiesz ćwiczenia , cała praca pójdzie na marne. Nie poddawaj się zatem i poszukaj kolejnego wyzwania!

Zobacz, na czym polega trening:

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: fitness, trening