Korzyści wynikające z aktywnego trybu życia

Jeśli jeszcze  nie przekonaliśmy cię, że warto zmienić nawyki i zacząć żyć aktywnie, przeczytaj ten artykuł!

 Zobacz, jak wiele korzyści niesie za sobą aktywny tryb życia!

1. Mocne mięśnie i sprawne stawy – ćwiczenia fizyczne wzmacniają i uelastyczniają mięśnie i ścięgna, a także zapobiegają demineralizacji kości. Regularne ćwiczenia poprawiają ruchomość stawów oraz zmniejszają ryzyko ich zesztywnienia i bolesności w starszym wieku. Mocne mięśnie i stawy odgrywają też ważną rolę w profilaktyce osteoporozy!

2. Odporniejszy organizm – po regularnym umiarkowanym wysiłku fizycznym układ odpornościowy zdecydowanie się wzmacnia. Rośnie ochrona przed infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi oraz spada ryzyko zachorowania na raka.

3. Zdrowszy umysł – ruch wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Opóźnia rozwój wielu chorób, np. demencji czy alzheimera. Aktywny tryb życia wpływa na poprawę pamięci, polepsza jakość snu, może być też pomocny w leczeniu depresji i stanów lękowych.

4. Zmniejszone ryzyko otyłości – brak regularnej aktywności fizycznej jest jedną z głównych przyczyn występowania epidemii otyłości wśród ludzi. Najniebezpieczniejsza jest otyłość brzuszna, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Aby się jej nie dać, należy regularnie uprawiać sport i dbać o odpowiednią dietę.

5. Lepsze dotlenienie organizmu – podczas biernego siedzenia na kanapie w czasie jednej minuty wdychamy około 7 litrów powietrza. Podczas wysiłku wentylacja wzrasta nawet do 180 litrów na minutę! Ćwiczenia sprawiają, że dostarczamy do organizmu większą ilość tlenu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania procesów metabolicznych.

6. Mniejsze ryzyko chorób układu krążenia i serca – w trakcie ćwiczeń zwiększa się ilość surowicy we krwi, przez co staje się ona rzadsza. Dzięki temu do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Rzadsza krew chroni przed zakrzepami, które są najczęstszą przyczyną zawału serca i udarów mózgu.

7. Ochrona przed cukrzycą – systematyczna aktywność fizyczna obniża poziom złego cholesterolu ( LDL),  a zwiększa ilość dobrego ( HDL).  Zbyt duża ilość LDL występuje zwłaszcza przy nadwadze i cukrzycy typu II. Regularny trening wpływa korzystnie na tolerancję glukozy, co zapobiega licznym chorobom metabolicznym.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >