Fit ans Slide - trening w poślizgu

Fit&Slide to trening, który powstał w efekcie długoletnich doświadczeń treningowych fitnessowego małżeństwa - Joanny i Dariusza Brzezińskich.

Trening Fit & Slide to trening wzmacniający, opierający się głównie na ćwiczeniach w poślizgu. Trening wzmacnia przede wszystkim plecy i ramiona, bo to właśnie te części ciała Brzezińscy uważają za najważniejsze, gdyż podczas wielu innych metod są one pomijane. Według małżeństwa mamy tendencję do "zamykania" klatki piersiowej, bo cały dzień spędzamy przed monitorem komputera, wtedy trudno nam utrzymywać prostą postawę, ściągnąć łopatki i wypiąć pierś do przodu.

Trening z podkładkami sprawia, że wiele tradycyjnych ćwiczeń zyskuje nowe oblicze. Dzięki nim można zrobić brzuszki czy wypady w wersji "slide", czyli bardziej efektywnie, angażując mięśnie mocniej, niż przy tradycyjnych ćwiczeniach brzucha.

Fit & slide to 2 programy treningowe - dla kobiet i dla mężczyzn. Każda z tych grup wymaga innego podejścia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kobieta ćwiczyła z Darkiem, jeżeli czuje się na siłach, i odwrotnie - aby mężczyzna pracował z Asią, jeżeli poziom Darka jest dla niego zbyt zaawansowany. Tak czy inaczej, jedyne co od Ciebie wymagamy to konsekwencja - mówią trenerzy.

Aby ćwiczenia te dały wymierne efekty, należy trenować 2 - 3 razy w tygodniu, najlepiej z jednym dniem przerwy

Bezpieczny dla stawów!

Trening Fit and Slide otrzymał rekomendację ortopedy, profesora Janusza Płomińskiego, który przypomina, że jedynie uzyskanie prawidłowego zakresu ruchów w stawach, otwiera drogę dla prawidłowej pracy mięśni. Żeby zwiększyć ruchomość stawów, warto wykonywać ćwiczenia, podczas których obciążeniem jest własne ciało. Pomogą także takie, które umożliwiają płynność i ciągłą kontrolę ruchu, czyli np. ćwiczenia z podkładkami.

Żeby przekonać się, jak fajne i skuteczne są te treningi, wykonaj zestaw przedstawiony w linku poniżej. Jeżeli nie masz specjalnych podkładek, wykorzystaj do ćwiczeń ściereczki lub małe ręczniki - to na pewno znajdzie się w każdym domu.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >