Ergometr wioślarski

Jeszcze kilka lat temu można było go zobaczyć jedynie w najbardziej zamożnych klubach fitness. Teraz jest na wyposażeniu niemal każdej siłowni czy boksu crossfitowego. Ergometr kojarzący się głównie z treningiem wioślarzy może być dla ciebie najlepszym przyrządem treningowym. Dlaczego?

Otóż ergometr angażuje do pracy ponad 90proc. mięśni całego ciała i jest najbardziej wszechstronnym urządzeniem w siłowni. Wszystko to dotyczy oczywiście świadomego i poprawnego korzystania z ergometru. Jeśli nie opanujesz prawidłowej techniki ćwiczeń na tym sprzęcie nie będziesz mógł cieszyć się efektami, jakie daje, wiec przeczytaj poniższe wskazówki i weź je pod uwagę, a idąc następnym razem na siłownie wykorzystaj w praktyce.

Ergometr jest urządzeniem wszechstronnym, fantastycznie nadającym sie dla osób początkujących, czyli rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak również dla osób wytrenowanych, chcących urozmaicić swój trening. Można na nim wykonać trening interwałowy, wytrzymałościowy, siłowy a także popularny ostatnio trening mocy.

Technika

Z punktu widzenia prawidłowej techniki, wiosłowanie powinniśmy zacząć od zaangażowania nóg, następnie włączyć mięśnie grzbietu, dalej brzuch oraz ramiona. To wszystko dotyczy pierwszej fazy. Po niej zaczyna sie druga, w której również pracują nogi, czyli następuje powrót do pozycji wyjściowej.

Fazy wiosłowania na ergometrze:
- faza chwytu (rozpoczęcie)
- faza przyciągania (wiosłowanie)
- faza odchylenia tułowia (zakończenie wiosłowania)
- faza powrotu (wracanie do pozycji początkowej)

 

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >