Crossfit – katorżniczy trening dający maksimum satysfakcji

Od jakiegoś czas na polskim rynku fitness zapanowała moda na mocny i katorżniczy trening, który w krótkim czasie pomaga poprawić siłę, szybkość i wytrzymałość. W specjalnie przygotowanych boksach ludzie biegają, skaczą, rzucają, dźwigają, podnoszą i tak aż do upadłego. Wiele osób zadałoby sobie pytanie: Po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta – Aby pokonać siebie, poprawić kondycję, uwolnić endorfiny i osiągnąć stan euforii po solidnie wykonanym treningu.

Czym jest Crossfit?

Crossfit wymyślony został przez Grega Glassmana, który trenując w swym garażu w Kalifornii, postanowił, że chce szybko zmęczyć się treningiem funkcjonalnym i intensywnym, poruszającym wszystkie główne grupy mięśniowe. Połączył więc kilka prostych, podstawowych ćwiczeń i osiągnął swój cel. Promując swoją metodę treningu, zyskał on wielu entuzjastów na całym świecie. W 2000 roku razem z żoną założył firmę CrossFit Inc. i rozpoczął sprzedaż swoich treningów na całym świecie. Do dziś Crossfit praktykowany jest w ponad 6000. siłowniach, z czego większość znajduje się w USA. Do Polski trend ten trafił całkiem niedawno. Można już spotkać siłownie i fitness kluby, w których wydzielone są specjalne sale do zajęć Crossfit, a entuzjastów nowej formy ćwiczeń nie brakuje.

Crossfit to program zaprojektowany tak, by pomóc ludziom uzyskać jak najlepszą kondycję. Koncentruje się on na stale zmiennych, funkcjonalnych ruchach wykonywanych przy najwyższej intensywności. Osoby przychodzące na zajęcia oczekują maksymalnego zmęczenia, które później daje nieopisane zadowolenie z siebie.

Trening dopasowany jest do każdego. Zarówno osoba intensywnie uprawiająca sporty, jak i typowy laik znajdzie tu coś dla siebie. Ważne jest, aby trening był krótki, maksymalnie intensywny oraz by angażował do pracy jak najwięcej grup mięśniowych.

Przykładowe treningi Crossfit:

1. Wykonaj jak najwięcej rund w czasie 20. minut: Crossfit

- 5 podciągnięć - 10 pompek - 15 przysiadów

2. Wykonaj w jak najszybszym czasie:

- 50 przysiadów - 50 podwójnych skoków na skakance - 50 brzuszków - marsz wykroczny, 50 kroków - 50 brzuszków - 50 burpees (padnij, powstań) - 50 brzuszków

3. Wykonaj 10 rund w jak najszybszym czasie: - 12 burpees (padnij, powstań) - 12 podciągnięć

Jeśli chcesz zobaczyć na czym polega Crossfit, obejrzyj z ten krótki film i leć na trening, aby dać z siebie wszystko!!!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >