Dlaczego warto stosować trening aerobowy?

W ostatnim czasie dużo słyszy się o tym, że trening aerobowy nie jest skuteczny, a jego wykonywanie nie ma sensu, gdy szybko chcemy się pozbyć nagromadzonych kilogramów, bowiem są lepsze i skuteczniejsze sposoby redukcji tkanki tłuszczowej. Ja osobiście uważam, że trening aerobowy jest potrzebny. Oto dlaczego.

Trenując aeroby, na początku pozbywamy się wody podskórnej, która zalega tam, jeśli stosujemy nieodpowiednią dietę czy też prowadzimy mało aktywny tryb życia. Jeśli z kolei nie jest nam potrzebna utrata wagi, a jedynie chcemy poprawić naszą kondycję, długie aeroby również nam to umożliwią.  Są one zatem skuteczne zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Warto jednak wiedzieć, jak ćwiczyć aby miały one sens.

Trening aerobowy możemy wykonać wszędzie. Jest to jedna z tańszych form treningu, ponieważ jeśli na nasze aeroby wybierzemy bieganie, jedyne, w co będziemy musieli zainwestować, to porządne obuwie.

Odmian aerobów, czy też treningów kardio, jest wiele. Możemy wykonać je na rowerze, pływając, jeżdżąc na rolkach lub ćwicząc w siłowni na ergometrze wioślarskim, orbitreku, rowerku stacjonarnym lub po prostu biegając na bieżni.

Wybierając tą ostatnią opcję -  bieżnię, należy zwrócić uwagę na to aby podczas treningu ustawić kąt pochylenia bieżni. Dzięki temu podczas biegu będziemy angażować do pracy więcej mięśni, co da nam lepsze efekty.

Pamiętaj o stopniowaniu intensywności treningu!

Jeśli przez jakiś czas wykonujesz ten sam trening aerobowy (np. biegasz przez 40 minut tym samym tempem), organizm adaptuje się do takiego rodzaju wysiłku i nie zużywa podczas ruchu tyle samo kalorii, co wcześniej. Należy więc zmieniać rodzaj biegu (sprint, trucht, marszobieg), jego czas lub intensywność.

Warto też pamiętać o sprawdzaniu tętna podczas treningu. Jeżeli chcesz, aby aeroby były naprawdę skuteczne, tętno podczas treningu powinno plasować się w przedziale 130 - 150 udzerzeń na minutę. Wtedy trening będzie najlepiej ukierunkowany na spalenie tkanki tłuszczowej, a zazwyczaj właśnie o to nam chodzi.

Warto zatem przynajmniej dwa razy w tygodniu stosować aeroby, zarówno dla poprawy ogólnej sprawności, jak i dla utraty nagromadzonych kilogramów. Wybierz rodzaj aktywności, która będzie najlepsza dla ciebie i nie czekaj do poniedziałku, tylko zacznij ćwiczyć właśnie dziś!

 

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >