Ćwiczenia ze szmatką

Chętnie ćwiczysz w domu, ale brakuje ci na to czasu? Obowiązki domowe powodują, że nie masz chwili, aby wybrać się na siłownię? Nie ma problemu! Możesz połączyć domowe porządki z odrobiną ćwiczeń wzmacniających.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że weźmiesz do rąk dwie szmatki. Dzięki takim ćwiczeniom twoja podłoga będzie lśnić, a ciało stanie się mocne i jędrne.

Ćwiczenia ze szmatką wykorzystują ruch poślizgowy, który często stosuje się w rehabilitacji.

Ruchy wydają się łatwe, lecz gwarantuję, że taki trening daje porządnie w kość!

Spróbuj sama!

Prezentowane ćwiczenia kształtują mięśnie nóg, brzucha i obręczy barkowej.

Ćwiczenie 1.

Ustaw stopy na dwóch szmatkach i przejdź do pozycji deski. Wykorzystaj ruch poślizgowy i przesuń prawą stopę w stronę prawej dłoni. Koniecznie zwróć uwagę na swoje kolano. Nie może ono wyprzedzić stopy. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to samo na drugą nogę. Całość powtórz 10 razy (po 5 na nogę). Zrób przynajmniej 3 takie serie.

 

Ćwiczenie 2.

Nadal trzymaj stopy na szmatkach i przejdź do pozycji deski. Następnie przyciągnij obie stopy równocześnie, kierując kolana w stonę klatki piersiowej. Ćwiczenie powtórz 10 razy w 3 seriach.

 

Ćwiczenie 3.

Przejdź do pozycji deski. Wysuń prawą nogę jak najdalej w lewą stronę. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Wykonaj przynajmniej 10 powtórzeń w 3 seriach.

 

Ćwiczenie 4.

Ustaw się w pozycji wyjściowej (deska). Przysuń obie nogi w kierunku prawego łokcia (po skosie). Następnie wróć do pozycji deski i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach. Pamiętaj, aby cały czas trzymać brzuch mocno napięty.

 

Ćwiczenie 5.

Ponownie w pozycji deski przesuwaj na zmianę raz jedną, raz drugą nogę w kierunku klatki piersiowej. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach.

 

Ćwiczenie 6.

W pozycji deski rozsuwaj nogi na boki, po czym wracaj do pozycji wyjściowej (nogi złączone). Ćwiczenie wykonaj 10 razy w 3 seriach.

 

Ćwiczenie 7.

Przenieś szmatki pod dłonie. Ustaw się w pozycji deski i delikatnie wyprowadź jedną rękę do przodu. Następnie cofnij ją i powtórz to samo na drugą stronę. Wykonaj 10 powtórzeń w 3 seriach.

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >