Agrafka do zadań specjalnych

Wśród wielu sprzętów znajdujących się na półkach w sklepach sportowych zauważyć można przyrząd, kształtem przypominający agrafkę. Nie raz na pewno zastanawialiście się, do czego służy ten „dziwaczny”, kolorowy wynalazek.

Agrafka, zwana również „motylkiem”, to przenośny, niedrogi i wielofunkcyjny sprzęt fitness, który kształtuje i wzmacnia wiele grup mięśniowych. Nazwę zawdzięcza swojemu wyglądowi, do złudzenia przypominającemu agrafkę. Przyrząd ten umożliwia wykonanie wielu różnych ciekawych ćwiczeń. Dzięki oporowi, który stawia podczas ćwiczeń, wzmacniamy i kształtujemy niemal wszystkie partie mięśniowe.

Motylek jest to metalowy pręt pokryty miękkim i przyjemnym w dotyku, piankowym materiałem. Jest on odporny na pękanie, dlatego bez obaw możemy wykonywać wiele serii ćwiczeń.

Zalety ćwiczeń z agrafką:

- wyszczuplenie sylwetki, - rzeźbienie wewnętrznych i zewnętrznych mięśni ud, - kształtowanie mięśni ramion i przedramion, - wzmocnienie mięśni pleców i klatki piersiowej.

Agrafka fitness to idealny przyrząd dla osób chcących poprawić wygląd swoich ud (szczególnie wewnętrzną część) i pośladków . Regularnie wykonywane serie ćwiczeń wpływają na wyszczuplenie i ujędrnienie całego ciała. To także wspaniałe ćwiczenia poprawiające wygląd ramion oraz klatki piersiowej.

Oto kilka przykładów ćwiczeń:

  • umieść agrafkę między nogami i ściskaj jak najmocniej (możesz przytrzymać agrafkę ręką – tak, aby nie wyskoczyła spomiędzy nóg)

  • złap za dwa końce agrafki umieszczając ją na wysokości klatki piersiowej – zaciskaj

 

  • włóż agrafkę pod kolano (między udem a łydką), stań w wykroku i zrób przysiad

  • w leżeniu bokiem, ułóż agrafkę między kolanami i zaciskaj

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >