Ćwiczenie na ręce i klatkę piersiową: Odwodzenie ramion

Wariant I 

Ustaw się w pozycji stojącej.

Stopy rozstaw na szerokość bioder, nogi lekko ugnij w kolanach, napnij mięśnie brzucha i wyprostuj plecy ściągając łopatki w stronę kręgosłupa.

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie 

Unieś ręce ugięte w górę, łokcie przytrzymaj złączone na wysokości barków. Wykonując wydech, rozłącz ręce i skieruj je na zewnątrz. Dłonie cały czas utrzymuj nad łokciami.

Podczas wdechu przyciągnij przedramiona do siebie. Pamiętaj, aby w tym ćwiczeniu łokcie łączyć na wysokości barków.

Wykonaj 3 serie po 12-15 powtórzeń

Wariant II 

Pozostań w pozycji stojącej, stopy nadal rozstawione na szerokość bioder, brzuch napięty, plecy proste.

Unieś ręce ugięte w łokciach w górę. Przenieś ręce na bok, otwierając klatkę piersiową. Nie opuszczaj łokci poniżej linii barków. Weź głęboki wdech. Podczas wydechu unieś ręce nad głowę.

Z wdechem, opuść ponownie ręce ugięte w łokciach, na wysokość barków. Powtarzaj wznos ramion w górę. Zwracaj uwagę, aby podnosząc ręce w górę nie chować szyi między barki.

Wykonaj 3 serie po 12-15 powtórzeń

 

Wariant III

Połącz oba ćwiczenia. W staniu, napnij mięśnie brzucha, ściągnij łopatki, unieś ugięte ręce na wysokość klatki piersiowej i złącz łokcie przed sobą.

Podczas wydechu rozłącz i skieruj ręce na bok pamiętając, aby w łokciach utrzymać kąt prosty. Następnie unieś ręce do góry nad głowę.

Stopniowo opuść ręce na dół do kąta prostego i połącz łokcie przed klatką piersiową. Zwracaj uwagę, aby podnosząc ręce w górę nie chować szyi między barki.

Wykonaj 3 serie po 12-15 naprzemiennych ruchów ramion w górę i w bok

Główne grupy mięśniowe – piersiowy większy, dwugłowy ramienia, naramienny,  czworoboczny,  prostownik grzbietu.

Zobacz, jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie:

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >