Modelki plus-size w kampanii Nike Sports Bra Collection

Modelki plus-size w kampanii Nike Sports Bra Collection Marka Nike wprowadziła na rynek odzieży sportowej nową kolekcję dla pań. Tym razem, w kampanii promującej linię, udział wzięły kobiety nietypowe dla tej firmy - modelki plus-size. Powód? Zachęcenie kobiet o obfitszych kształtach do aktywności fizycznej.

"Nowa kampania reklamowa marki Nike promuje sportową kolekcję dla pań, w ramach której znajdują się topy i sportowe biustonoszeZazwyczaj marka Nike angażowała do pełnienia funkcji ambasadorek atrakcyjne i powszechnie znane kobiety-sportowców o atletycznej budowie lub światowej sławy modelki o szczupłych i wyrzeźbionych sylwetkach.

Do promowania nowej kolekcji Nike zaproszono modelki plus-size, a wśród nich m.in. Palomę Elsesser (blogerkę, prekursorkę trendu akceptacji krągłości). Jest to zabieg nieprzypadkowy. To, po pierwsze, odpowiedź na uwagi klientek, które dotyczyły rozmiarów ubrań sportowych produkowanych przez Nike — dotychczas ich odbiorcami mogły być jedynie szczupłe kobiety o niewielkim biuście.

Po drugie, wraz z kampanią promocyjną kolekcji Sports Bra, wystartowała akcja społeczna, której celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród kobiet o większej masie ciała (niekoniecznie ma ona być kluczem do redukcji wagi). Kolejnym zadaniem kampanii jest nauka prawidłowego dopasowania rozmiaru biustonosza do ćwiczeń do kobiecej sylwetki, co ma duży wpływ na komfort w trakcie treningu i stan zdrowia.

Paloma Elsesser udowadnia, że można ćwiczyć bez względu na rozmiar garderoby i ciała. Wraz z blogerką w akcji wzięzła udział Claire Fountain — instruktorka zajęć jogi,. Przekonuje ona, że ta forma ruchu jest przeznaczona dla każdego, niezależnie od masy ciała.

Wedle opinii niektórych osób, kampania marki Nike to początek łamania stereotypu, jakoby na siłowni ćwiczyły jedynie osoby o szczupłych sylwetkach."

 

Źródło: http://fitness.wp.pl/19877,modelki-plus-size-w-kampanii-nike-sports-bra-collection

 

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >