Kolejny film >

Ćwiczenia na ręce i klatkę piersiową - Wznos prostych rąk w górę

Ćwiczenie na mięśnie rąk i klatki piersiowej. Ustawiamy stopy na szerokość bioder, uginamy lekko nogi w kolanach, napinamy mięśnie brzucha i prostujemy plecy. Ręce z ciężarkami w dłoniach trzymamy opuszczone przed sobą (dłonie przy przedniej części ud). Wykonując wydech, jednocześnie unosimy obie ręce na wysokość barków. Z wdechem opuszczamy ręce. Pamiętajmy, aby opuszczając ręce nie rozluźniać mięśni.

Minimum 3 serie po 12-15 powtórzeń.

Wariant I

W staniu, rozstawiamy stopy na szerokość bioder, uginamy nogi w kolanach, napinamy mięśnie brzucha i ściągamy łopatki. Ręce opuszczamy wzdłuż tułowia. Dłonie z ciężarkami trzymamy z boku ud. Podczas wydechu unosimy ręce w górę bokiem tak, aby ciężarki znalazły się na wysokości barków.

Pilnujmy, żeby nie opuszczać dłoni w dół, ciężarki muszą znajdować się na przedłużeniu ramienia (a nie zwisać w dół). Biorąc wdech opuszczamy ręce wzdłuż tułowia.

Minimum 3 serie po 12-15 powtórzeń.

Wariant II (połączenie obu poprzednich ruchów)

Stajemy na szerokość bioder, napinamy mięśnie brzucha, ściągamy łopatki w stronę kręgosłupa. Proste ręce opuszczamy wzdłuż tułowia. Ciężarki na przedniej części ud. Z wydechem unosimy ręce w górę tak, aby dłonie znalazły się na wysokości barków. Biorąc wdech opuszczamy ręce wzdłuż tułowia, następnie z wydechem podnosimy ręce w górę w bok (odwodząc ręce na bok) do wysokości barków, po czym opuszczamy wzdłuż tułowia.

Minimum 3 serie po 12-15 naprzemiennych wznosów rąk w górę i w bok.

Główne grupy mięśniowe –  mięsień naramienny.

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness