Przetrwaj kryzys dzięki pomocy innym

Naturalną sprawą jest to, że po jakimś czasie stosowania diety pojawia się kryzys. Im szybciej pogodzisz się z tym, że on przyjdzie tym lepiej przygotujesz się na jego przyjście. A tym samym zwiększysz szansę, że uda ci się go przetrwać.

Oprócz akceptacji samego zjawiska  powinieneś przygotować szereg środków zaradczych. Dzisiaj szczególny nacisk położę na osoby, które będą ci towarzyszyć w twoich zmaganiach. Zacznę od dietetyka. Osoba, która zna się na rzeczy i ma doświadczenie w prowadzeniu osób z podobnymi do twoich problemami. W czasie odchudzania powinieneś być w stałym kontakcie ze swoim dietetykiem. Rodzaj kontaktu wybierz ty- możesz korzystać z porad on – Line, może być skype, jeśli masz możliwość to spotkaj się z dietetykiem osobiście. Wybierz także odpowiednio wcześniej swojego anioła stróża; uprzedź tą osobę o swojej diecie i zapytaj, czy będzie cię wspierać, gdy poczujesz, że samemu jest ci ciężko. Opisz jej możliwe problemy, korzystaj ze swoich doświadczeń, posłuchaj o zmaganiach tej drugiej osoby. Ustalcie plan na wypadek kryzysu. Mogą być to telefony w sytuacjach, gdy naprawdę masz dość, wspólne zakupy mające ustrzec cię przed kupnem słodyczy lub innych niezdrowych przekąsek, umówcie się na uprawianie sportu, róbcie wszystko, aby odsunąć twoje myśli od łamania diety. Przy wyborze takiej osoby przemyśl też rodzaj wsparcia jaki może ona tobie dać. Osoby nadmiernie perfekcyjne, wytykające każdy błąd mogą niespecjalnie cię rozumieć. Sprawdź też, czy osoba ta nie będzie namawiać cię do odreagowania stresu związanego z trzymaniem diety w sposób, który tej diecie może zaszkodzić. Zachęcam cię też do zalogowania się na różnych forach internetowych, gdzie znajdziesz Przetrwaj kryzysmnóstwo osób również odchudzających się. Nawiąż z nimi kontakt. Pisz o swoich sukcesach, ale i porażkach,. Otrzymasz tam niezbędne wsparcie i zrozumienie od wielu osób. Poza tym dzieląc się z nimi swoimi celami będziesz jeszcze bardziej zmotywowany do ich realizacji, niż wtedy gdybyś zachował to dla siebie. Możesz korzystać również z portali społecznościowych, napisz że idziesz ćwiczyć, na pewno znajdą się osoby, które polubią twój status i napiszą kilka miłych słów. Tak samo zadziała założenie bloga internetowego, gdzie możesz podzielić się swoimi przemyśleniami, poczytać komentarze innych.

Aby skutecznie zabezpieczyć się przed kryzysem niezbędne jest stworzenie siatki wsparcia. Znajdź osobę profesjonalną, swojego mentora, który od strony technicznej pokieruje twoimi działaniami. Poszukaj osoby „od serca”, która zrozumie twoje żale, wysłucha cię i będzie odbierać twoje telefony z nietypowymi zapytaniami. Potrzebujesz też wsparcia od znajomych. Chociaż niech zauważą, że udało ci się nieco schudnąć, niech nie namawiają cię na niezdrowe jedzenie. Wejdź do Internetu i tam poszukaj wirtualnego wsparcia. W ten sposób przygotowany z pewnością nie poddasz się łatwo kryzysowi.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >