Przekonania, które nie pozwalają nam na zmianę trybu życia

Każdy chciał kiedyś się zmienić i zacząć zdrowy tryb życia. Wielu się udało, ale wielu odpuszcza. Dlaczego tak się dzieje? – Wszystko jest w naszej głowie.

Oto główne przekonania, które mamy i które nie pozwalają nam wytrwać w swoich postanowieniach:

  • Nie mam czasu na ćwiczenia i zdrowe jedzenie: bardzo częste przekonanie, które jest jedynie wymówką. Zrób bilans swojego dnia – może okaże się, że możesz krócej oglądać telewizję i znajdziesz 30 minut na ćwiczenia? Przygotowanie zdrowego posiłku wymaga jedynie zaplanowania, nie zajmuje więcej czasu niż niezdrowego.
  • Nie mam siły, jestem zmęczony: zmęczenie to też efekt braku ruchu. Jeśli chodzę do pracy, wracam do domu i tyle mogę być zmęczony. Ćwiczenia powodują, że zdobywamy nową energię. Jeśli nawet strasznie mi się nie chce, jak się zmobilizuję, okaże się, że mam więcej energii, jak robię więcej.
  • Nie widzę żadnych efektów, pomimo ćwiczeń przez tydzień: tydzień to mało na zmianę. Niestety, musimy dawać sobie małe cele. Może jeszcze nie widzisz zmiany w swoim wyglądzie, ale z pewnością lepiej się czujesz żyjąc zdrowiej.
  • Mam za dużo obowiązków: każdy z nas z pewnością zauważył pewną zależność – im więcej mam do zrobienia, tym więcej czasu znajduję. Tutaj jest podobnie. 15 minut dziennie na małe ćwiczenia z pewnością każdy znajdzie, a inne aktywności można zaplanować tak, aby mieć z nich zdrowotne korzyści.

Niestety, przekonania są obalone, więc do dzieła!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >