Jak sobie radzić z wiosennym zmęczeniem

Jesteśmy ospali, nic nam się nie chce, padamy ze zmęczenia po pracy, a tu jeszcze przydałaby się energia na ćwiczenia i zadbanie o swoje ciało.

Co zrobić, kiedy dopada nas przesilenie wiosenne?

  • Przede wszystkim pamiętajmy o śnie – ma on zbawienne działanie na nasze ciało i umysł. Zadbajmy o to, aby spać około 8 godzin dziennie. Bardzo ważna jest również higiena snu – wietrzenie sypialni, świeża pościel, rezygnacja z kawy czy herbaty przed snem, a także z oglądania telewizji w łóżku.
  • Odżywiajmy się dobrze w ciągu dnia. Jeśli nie mamy siły przygotować posiłku, nie korzystajmy z fast foodów. To śmieciowe jedzenie sprawi jedynie, że będziemy czuli się ospali i ciężcy. Zamówmy lepiej jakieś lekkie danie. Pamiętajmy o warzywach i owocach, które są źródłem witamin, tak bardzo potrzebnych nam po zimie.
  • Nie zapominajmy o robieniu sobie krótkich przerw od pracy. Warto wówczas trochę się rozruszać. Jeśli przy biurku nie ma miejsca na wykonanie kilku ćwiczeń, zróbmy sobie krótki spacer. To zmobilizuje nasz organizm do dalszego działania.
  • Pijmy dużo wody. Nawadnia i dodaje sił, a także pobudza.
  • Jeśli nie mamy za dużo sił, zrezygnujmy z wyczerpujących treningów i postawmy na ćwiczenia, które relaksują. Może to być joga, pływanie albo jeszcze coś innego. Ważne, aby w naszym życiu był ruch, ponieważ jego brak skutecznie rozleniwia.
  • Starajmy się wychodzić na powietrze. Spacerujmy świadomie! Wsłuchujmy się w śpiew ptaków, wygrzewajmy w pierwszych promieniach słońca, delektujmy rozkwitającą zielenią. Każdego dnia znajdźmy czas chociaż na krótki spacer. To bardzo relaksuje i dodaje energii.
  • Zadbajmy o dobre towarzystwo. Nic bardziej nie energetyzuje jak rozmowy z przyjaciółmi, którzy są pogodnie nastawieni do życia. Kiedy jesteśmy zmęczeni, odpuśćmy sobie kontakt z osobami, które stale narzekają.
  • I na koniec najważniejsza zasada – pozwólmy sobie na zwolnienie tempa, kiedy jesteśmy zmęczeni. Nie zmuszajmy się do bycia w formie na 100%. Skoro nasz organizm nie ma sił, to znaczy, że musimy dać mu odpoczać. Przesilenie wiosenne nie trwa wiecznie, więc spokojnie – wkrótce wszystko minie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >