Poprawnie sformułowany cel kluczem do sukcesu

Żeby dokonać prawdziwej zmiany, musimy mieć najpierw jasno postawiony cel i dobrze pod ten cel skonstruowany plan konkretnych działań.

Co zrobić, aby dobrze wyznaczyć sobie cel? Oto cechy dobrze sformułowanego celu:

  • Cel powinien być konkretny. Musisz zaplanować konkretną liczbę kilogramów, które chcesz zgubić. Nie wystarczy założenie, że muszę schudnąć. Niech będzie to konkretna liczba kilogramów.
  • Cel musi być realny, a więc możliwy do wykonania. Musi być zgodny z Twoimi preferencjami (np. jeśli chodzi o wybór aktywności) oraz możliwościami. Nie dasz rady zrzucić 20. kilogramów na miesiąc. Pamiętaj, aby iść małymi krokami. To nie będzie wywoływało frustracji, ponieważ będziesz po drodze osiągać małe sukcesy.
  • Cel musi być mierzalny – musisz ustalić sobie, co uznajesz za sukces oraz w jakim czasie zamierzasz go osiągnąć.
  • Cel musi być akceptowalny przez Ciebie – tylko Twoja motywacja się tu liczy. Jeśli będziesz próbować osiągać cudze cele, może okazać się, że to niemożliwe, a z pewnością nie da Ci to satysfakcji i wystarczającej motywacji. Tylko Twoje wysiłki się tutaj liczą.
  • Cel musi być ograniczony w czasie i zrealizowany od razu. Nie odkładaj go w czasie. Nie przyniesie to zamierzonego efektu.

Pamiętajmy o tych zasadach nie tylko w procesie zmiany trybu życia. Takie stawianie sobie celów jest drogą do sukcesu.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >