Odchudzanie – to proste

Okazuje się, że aby szybko i efektywnie schudnąć, należy stosować się do kilku prostych zasad.

Badacze pokazują, że jedną z najważniejszych jest regularne prowadzenie dziennika żywieniowego. Niezmiernie istotne jest, aby dokładnie zapisywać w nim wszystko, co i w jakich ilościach zjedliśmy. Pomoże to zaobserwować, jakie nawyki powinniśmy zmienić.

Aby dobrze przygotować się do czekającego nas zadania, powinniśmy przede wszystkim znać dokładne ilości spożywanych przez nas posiłków. Żeby prowadzenie dziennika miało sens i odniosło skutek, musimy być szczerzy wobec siebie i notować w nim całą prawdę. Nie wolno pominąć ani małego cukierka, ani piętki chleba. Ostatnią bardzo ważną zasadą jest konsekwencja – notatki powinniśmy sporządzać każdego dnia. Róbmy to aż do czasu, gdy trwale uda nam się zmienić nawyki żywieniowe.

Jeśli przez kilka dni przyjrzymy się swoim przyzwyczajeniom, będziemy wiedzieli, co dokładnie musimy zmienić, czego unikać i co nam szkodzi. Dołączmy do tego regularne odstępy między posiłkami, częstsze jedzenie oraz mniejsze porcje, a na pewno osiągniemy pożądane efekty. Proste, prawda? :-)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >