Odchudzanie a pamięć

Wiemy, że prowadzenie zdrowszego trybu życia wpływa na nas pozytywnie. Okazało się jednak, że jest jeszcze jedna przyczyna, dla której warto podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami.

Przeprowadzano szereg badań mówiących o tym, że otyłość przyczynia się do zaburzeń funkcji poznawczych i że może prowadzić do udarów mózgu czy też jest jednym z czynników powodujących chorobę Alzheimera.

Dzieje się również odwrotnie – podczas stosowania diety i spadku wagi pamięć zaczyna nam się poprawiać. Przeprowadzono badania wśród otyłych kobiet, którym pokazywano twarze i kazano zapamiętywać imiona przypisane do konkretnych osób. Wyniki wypadły znacznie gorzej niż te, które opracowano po zastosowaniu u tej samej grupy po zastosowaniu diety odchudzającej. Okazało się, że kobiety, u których masa ciała spadła, zapamiętywały znacznie lepiej. Badania te potwierdziły wyniki rezonansu magnetycznego, obrazujące pracę mózgu.

Widzimy, że właściwa waga to samo zdrowie. Dbajmy więc o nie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >