Nastrój podczas odchudzania - to ważne

Podczas stosowania diety możemy mieć obniżony nastrój. Oczywiście, wszystko zależy od naszej motywacji, ale każda zmiana nawyku powoduje, że możemy czuć się gorzej, mieć mniej energii oraz odczuwać spadek nastroju.

Co robić, aby nastrój nam się tak bardzo nie pogarszał i aby lepiej radzić sobie z emocjami?

  • Przede wszystkim planuj posiłki. Jeśli będziesz jeść w regularnych odstępach czasu, unikniesz uczucia głodu i nie będziesz czuć się źle. Spowoduje to też umocnienie motywacji do działania, bo nie będzie powodów do rezygnacji z powodu nadmiernego głodu.
  • Nie myśl o utracie wagi, ale o zdrowiu. Jeśli będziesz koncentrować się na zdrowym jedzeniu, będzie Ci łatwiej, bo to element dbania o siebie, a nie ograniczanie się, bo muszę mieć 10 kilogramów mniej.
  • Myśl pozytywnie. Jeśli będziesz skupiać się na efektach, które osiągniesz dzięki zdrowemu jedzeniu, będzie Ci łatwiej. Jak tylko pojawi się zniechęcenie, usiądź i wyobraź sobie siebie za jakiś czas, kiedy zdrowe jedzenie stanie się Twoim nawykiem. Taka wizualizacja pozwoli na chwilę odciąć się od negatywnych emocji i trudniej będzie nam zrezygnować.
  • Nie każ się za brak konsekwencji. Czasami nie da się być perfekcyjnym. To normalne. Jeśli zdarzy nam się odstępstwo od diety, nie poddawaj się. To nic strasznego. Wystarczy wrócić do zdrowej diety.
  • Wykorzystaj swoje nowe postanowienia na mile spędzony czas. Zaplanuj aktywność z przyjaciółmi, wtedy będą bardziej motywujące i sprawią nam przyjemność. Przestaną być przykrym obowiązkiem.
  • Nagradzaj siebie za wytrwałość, nawet za małe kroki. Nie da się od razu zmienić wszystkiego. Nie oczekuj tego, ale każdy mały krok ku zdrowiu traktuj jako sukces.

Są to zdrowe zasady i z pewnością będą pomocne. Jeśli jednak nadal nie będziesz czuć się komfortowo, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Może osobisty trener, coach, dietetyk? Zawsze warto sobie pomóc i samemu poszukać rzeczy, które nam poprawią nastrój.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >